Литекс отстрани Локо (Сф) с дузпи

Локомотив игра с 10 души в продълженията, удържа 1:1, но загуби дузпите с 2:4

Третодивизионния Литекс победи втородивизионния Локо (Сф) с 4:2 при дузпите след 1:1 в Ловеч за 120 минути в осминафинал за Купата на България и отива на четвъртфинал. След вяла първа част, Литекс повече чрез Искрен Писаров при меле, но Златко Бонев изравни само три минути по-късно за Локо. Денис Пидев остави гостите с 10 души в 80-ата минута и „железничарите” започват с човек по-малко в продълженията. В добавените две по 15 минути Локомотив се държа стабилно с човек по-малко и резултатът се задържа, за да се стигне до дузпи. В тях вратарят на Литекс хвана удара на Емил Виячки, а Бузукис нацели гредата и Денил Селимински вкара победната дузпа за "оранжевите".

На Градския стадион в Ловеч присъстваха малко под 1 000 души, агитката на „железничарите” се състоеше от около 50-ина.

Първият половин час не предложи голови положения, но в 31-ата минута вратарят на Локомотив Александър Любенов с вещина извади пряк свободен удар на Константин Генков изпод напречната греда. Въпреки контрола над играта за ловчанлии, те стигнаха само до няколко мелета пред вратата на столичани до почивката.

Настъпателните действия на Литекс донесоха ново меле шест минути след подновяването на играта и този път Искрен Писаров разпечата вратата на гостите за 1:0.

Локо (Сф) не се смути и отговори скорострелно. Само три минути по-късно гръцкият халф Хадзилиадис центрира от дясното крило и Златко Бонев засече точно – 1:1.

Двете попадения направиха срещата по-динамична и интересна. Литекс отново опита да натисне, а Локомотив остана с 10 души след втори жълт картон на Денис Пидев 10 минути преди края на редовното време.

В края и двата отбора имаха претенции за дузпа. „Червено-черните” поискаха 11-метров удар за падане на Димитър Георгиев, а в добавеното време и домакините гледаха жалостиво към съдията, но Мартин Стоименов замълча и в двете ситуации.

В продълженията властваше предпазливостта и Литекс не успя да стигне до голови ситуации, с които да избегне дузпите. Ударите от бялата точка донесоха щастие на домакините и техният вратар Вълков спаси шута на Виячки, а Бузукис уцели греда, докато Селимински вкара решителната дузпа за 4:2 в полза на Литекс, който е в топ 8 на турнира.

4:2 ДЕНИЛ СЕЛИМИНСКИ ПРАЩА ЛИТЕКС НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ

Литекс: Вълков - Грозев, Иван Филипов, К. Генков, Иван Иванов, Руслан Иванов, Писаров, Йоан Петков, Дилян Димитров, Тодор Тодоров, Мицаков
Треньор: Живко Желев

Локо (Сф): Любенов - Хадзилиадис, Виячки, Ал. Горанов, Пидев, Бузукис, Богомил Христов, Калоян Ангелов, Бонев, Димитър Георгиев, Пеев

Вижте всички решения на Дисципа

ОБЗОР: Хебър зарадва с победа Ники Митов в мач №100 на специалиста и поведе във Втора лига

Миньор взе само точка в Разград, вижте всички резултати от днешните мачове

ОБЗОР: Етър превзе върха във Втора лига с гол в 93-ата минута

Спартак (Варна) се възползва от грешките на Миньор и Хебър, вижте всички резултати, голмайстори и класиране

ЦСКА победи Литекс в контрола, Бисмарк се завърна с два гола

Мухар и Вилдсхуд също се разписаха за "червените"

ОФИЦИАЛНО: Съобщиха кога ще е най-старото столично дерби

Вижте датите и часовете на мачовете Славия – Левски и ЦСКА – ЦСКА 1948, както и програмата за следващия кръг във Втора лига