Джеко няма спирка и държи Рома на две точки от върха (ВИДЕО+СНИМКИ)

На Сан Сиро, Интер най-накрая победи и запази поста на Де Бур

Един Джеко продължава да блести през този сезон и беше в основата на пълния обрат на Рома при гостуването им на Сасуоло. Вълците победиха с 3:1, а босненецът отбеляза нови два гола, с които вече води голмайсторската листа с 10 попадения след същия брой мачове.

Срещата започна по-добре за домакините и в 12-та минута Паоло Канаваро отбеляза с глава след центриране в наказателното поле. Първата част завърши при този резултат, като през цялото време Рома изглеждаше безидейна.

След почивката, римляните се активизираха и в 57-та минута Един Джеко даде тон на обрата. Той бе намерен перфектно от Мохамед Салах и реализира. 20 минути по-късно, Рома получи право да изпълни дузпа, която отново деветката на джалоросите реализира. Само две минути след това Раджа Нианголан нанаесе съкрушителе удар по амбициите на Сасуоло поне за точка от срещата.

На Сан Сиро, Интер най-накрая стигна до успех след четири поредни мача без пълния комплект точки. Нерадзурите победиха с 2:1 Торино, като в герой се превърна Мауро Икарди, който отбеляза и двете попадения за домакините. Така Франк Де Бур запази, поне за момента, поста си, тъй като в медиите усилено се твърдеше, че при нова грешна стъпка, холандецът щеше да бъде уволнен.

Мачът започна неубедително и за двата отбора, като грешките в центъра на терена се редяха една след друга. Такава направи и Джо Харт в 35-та минута, когато не успя да улови наглед лесен удар и прати топката в краката на връхлитащия Икарди,който не разбра, който случайно отбеляза първия гол.

В 63-та минута обаче Андреа Белоти успя да прониже Ханданович и отново постави нерадзурите в позиция на непечеливши. Все пак отново Икарди бе главно действащо лице две минути преди края на редовното време, когато получи в наказателното поле от Паласио, гардира топката с гръб към вратата и със завъртане прати мощен шут, който се оказа неспасяем за Харт. Попадението взриви Сан Сиро, а аржентинецът отпразнува гола пред привържениците на Интер, които сякаш вече са оставили разногласията си зад гърба.

Така Рома остана на едва две точки зад Ювентус в класирането, а Интер се изкачиха до 10-то място на таблицата.