Реал мачка за Купата на Краля без ВВС (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Белия балет" се наложи като гост на третодивизионния Леонеса със 7:1

Отборът на Реал Мадрид победи като гост третодивизионния Културал Леонеса със 7:1 в първа среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Краля.

Домакините си отбелязаха автогол още в 6-ата минута, когато холандският бранител Джани Цуйверлоон, намери очертанията на собствената си врата. По две попадения отбелязаха Марко Асенсио (33-ата и 53-ата минута) и Алваро Мората (46-ата и 56-ата минута), а Начо добави още един гол в 68-ата минута. Леонеса стигна до почетно попадение в 84-ата минута чрез Беня, а резервата Диас заби последния гол в срещата, оформяйки крайното 7:1 в полза на Реал.

Зинедин Зидан даде почивка на най-големите си звезди Кристиано Роналдо, Гарет Бейл и Карим Бензема.

Този двубой бе изтеглен заради предстоящото участие на мадридчани на Световното клубно първенство през декември.

Тимът на Леонеса е водач в Сегунда Б и за да се добере до тази фаза, бе елиминирал три отбора.

За нещастие на домакините обаче, в 6-ата минута Цуйверлоон отклони топката след центриране на Тони Кроос и тя попадна в собствената му врата.

„Белите“, които тази вечер играеха с резервните си лилави екипи, стигнаха до второ попадение в 33-ата минута, когато Марко Асенсио засече отлично центриране на Лукас Васкес отдясно.

След почивката Културал изпита истински шок, след като само в рамките на десет минути допусна цели три попадения.

В 46-ата минута Мората направи резултата класически след като бе оставен непокрит в наказателнто поле.

Марко Асенсио вкара второто си попадение в срещата след удар от границата на наказателното поле и лоша вратарска намеса, а още в следващата атака и Мората се разписа повторно, засичайки центриране отдясно.

В 68-ата минута Начо Фернандес сътвори най-красивия момент в срещата, след като наниза изключителен гол със странична ножица.

Все пак в 84-ата минута дойде време и домакините да се порадват, тъй като почетно попадение отбеляза Беня.

Мариано Диас обаче оформи крайното 7:1 в полза на Реал в добавеното време, разписвайки се с глава от близко разстояние.