Байерн продължава успешно защитата на Купата на Германия (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дортмунд се измъчи с Унион Берлин

Носителят на Купата на Германия Байерн Мюнхен се наложи с 3:1 над съперника си в Бундеслигата Аугсбург в мач от 1/16 финалите на турнира за Купата на Германия.

Началото беше превъзходно за баварците, които поведоха с гол на капитана Филим Лаам още във втората минута. Баварците отбелязаха в 35-и пореден домакински мач, което изравнява рекорда на „Алианц Арена” от 2007 до 2009 г.

Джулиан Грийн, който записа първия си мач като титуляр този сезон, удвои в 42-ата минута с глава след центриране на Томас Мюлер. Американският футболист отбеляза първия си професионален гол за Байерн.

С подновяването на играта и гостите, и домакините изпуснаха по една дузпа. Първо Нойер разколеба Я-Чеол от бялата точка, а после Томас Мюлер би над вратата от бялата точка.

В 68-ата минута Донг-Вон намали, като дори Нойер не успя да хване удара му.

В последната минута резервата Давид Алаба, който се бе появил малко по-рано, оформи крайното 3:1 с красиво попадение.

Борусия Дортмунд се измъчи с Унион Берлин, който е в челото на Втора Бундеслига, след като допусна изравнителен гол в края за 1:1 и трябваше да играе безсмислени допълнителни 30 минути, за да спечели с 3:0 при дузпите!

Мачът започна в 22:00 ч поради наплив от зрители, които не бяха влезли.

Михаел Парансен си отбеляза нещастен автогол в 44-ата минута, но дебютантът Щефен Скрибски шокира Дортмунд с изравнително попадение в 81-ата минута

Якоб Брун Ларсен се превърна в най-младия (18 години и 37 дни) футболист на Борусия (Дортмунд) в турнира след Нури Сахин.

При дузпите гостите не успяха да вкарат нито веднъж, а точни за Борусия бяха Дембеле, Гинтер и Гьотце.

Шалке продължи възхода си след 3:2 над втородивизионния Нюрнберг като гост. Коноплянка се отличи с два гола, един добави Хунтелаар. На два пъти за домакините при 0:3 се разписа Кемпе.

Представителите на Първа Бундеслига Кьолн и Хофенхайм играха продължения след 1:1 в редовното време. С 9-ия си гол в 11 мача в турнира Антъни Модест донесе успеха за "козлите" с 2:1, разписвайки се в 92-ата минута.

След точно 6 години без победа в турнира у дома Кьолн спечели, като за това време изигра 14 гостувания и записа една загуба като домакин.

Всички резултати във втория кръг за Купата на Германия:

Вторник:

Динамо Дрезден – Арминия Билефелд 0:1

Фрайбург – Зандхаузен 3:3 в редовното време и продълженията, 3:4 при дузпите

Шпортфройнде Лоте – Байер Леверкузен 1:1 в редовното време, 2:2 след продължения, 4:3 при дузпите

Вюрцбургер Кикерс – Мюнхен 1860 0:0 в редовното време и продълженията, 3:4 при дузпите

Борусия Мьонхенгладбах – Щутгарт 2:0

Санкт Паули – Херта 0:2

Халешер – Хамбургер 0:4

Айнтрахт Франкфурт – Инголщад 0:0 в редовното време и продълженията, 4:1 при дузпите

Нюрнберг – Шалке 2:3

Борусия Дортмунд – Унион Берлин 1:1 в редовното време и продълженията, 3:0 при дузпите