„Канарчетата“ счупиха проклятието и полетяха към четвъртфиналите (ВИДЕО)

Ботев победи с лекота и пропусна да разгроми Нефтохимик в Коматево

Отборът на Ботев (Пловдив) победи гостуващия Нефтохимик с 3:0 в мач от осминафиналната фаза на турнира за Купата на България.

Въпреки кадровите си проблеми, „канарчетата“ преодоляха проклятието, което тегнеше над тях в тази фаза на турнира в последните сезони и с лекота съумяха да се наложат над своя противник.

Радослав Терзиев откри резултата в Коматево още в 8-ата минута, а Жоао Пауло удвои в 25-ата. Само три по-късно Иван Стоянов направи преднината на пловдивчани класическа. Стенио пък пропусна дузпа за Ботев в 56-ата минута.

Възпитаниците на Христо Янев, който е последният носител на трофея, но с отбора на ЦСКА, така и не създадоха реална голова опасност през първата част.

От своя страна домакините наложиха своето темпо от самото начало на срещата и в 8-ата минута вече ликуваха. След късо изпълнение на ъглов удар, Тодор Неделев намери непокрития Радослав Терзиев, който от стреля от малкия пеналт, но удара му бе избит от Стоян Колев. При добавката обаче Терзиев не сбърка и с удобния си ляв крак прати топката под гредата.

В 25-ата минута Иван Стоянов изведе Косоко в наказателното поле на Нефтохимик, а френският нападател технично върна топката с пета за Жоао Пауло. От тази ситуация бразилецът бе длъжен да вкара и с премерен удар прати топката по земя в далечния ъгъл, отбелязвайки десетото си попадение във всички турнири за този сезон.

„Жълто-черните“ подпечатоха своя успех три минути по-късно, когато капитанът Неделев демонстрира страхотния си поглед върху играта, извеждайки зад гърба на отбраната Жоао Пауло. Той от своя страна пусна успореден на голлинията пас към Иван Стоянов, за когото остана най-лесната част - да вкара за 3:0 от непосредствена близост.

След почивката, въпреки смяната на Тодор Неделев, домакините засилиха още повече своя натиск и като по чудо не увеличиха своята преднина още в началните минути на второто полувреме.

Опасен пробив на Омар Косоко бе спрян заради много спорно нарушение в атака срещу Стоян Колев. Впоследствие стражът на бургазлии трябваше последователно да спасява стопроцентови ситуации след удари на резервата Даниел Кутев, Жоао Пауло и Стенио, а последният пропусна и дузпа в 56-ата минута, след като уцели левият страничен стълб.

„Зелените“ стигнаха до първото си по-сериозно положение едва в 61-ата минута, когато удар с глава на влезлия през втората част Костадин Хазуров бе отразен с вещина от Георги Георгиев.

До края на срещата не се стигна до повече попадения и така „шейховете“ си тръгнаха само с три допуснати гола от Коматево, а момчетата на Николай Киров, които можеха да победят с още по-изразителен резултат, вече очакват следващия си съперник в надпреварата.