Наполи и Лацио си размениха два бързи гола за справедливо равенство на "Сан Паоло"

Разлика от 87 секунди фиксира най-бързия хикс в Серия А

Наполи и Лацио завършиха справедливо 1:1 в един динамичен мач с много удари към двете врати от 12-ия кръг на Серия А. Двата отбора си размениха два гола в началото на второто полувреме. Марек Хамшик даде аванс на домакините, които бяха малко по-активни, а Балде Кейта донесе точката на лациалите.

В исторически план мачовете между двата отбора са едни от най-резултатните. Само в последните им шест срещи в Серия А бяха паднали общо 26 гола.

Началото беше обещаващо, като имаше два удара след само 56 секунди. Чиро Имобиле прати право в Пепе Рейна, а Дрис Мертенс стреля неточно.

През първото полувреме Мертенс отправи три удара и беше най-близо до гола, а 65 срещу 35 беше процентното съотношение в полза на Наполи.

Три минути след подновяването на играта Лацио беше най-близо до откриване на резултата. Чиро Имобиле проби отляво и шутира към далечния ъгъл, но отново топката бе в аут.

Пет минути по-късно най-после падна първият гол на „Сан Паоло”. Марек Хамшик получи пред наказателното поле, развинти Уолъс и Баста и с прекрасен удар по диагонала откри резултата.

Само 87 секунди по-късно Балде Кейта с кинжален удар в близкия ъгъл изненада Пепе Рейна, изравнявайки. Сенегалецът вкара четвъртия си гол от началото на сезона, a размяната на двата гола фиксира най-бързото равенство в Серия А този сезон.

До края Наполи владееше повече топката, а единствено между 60-ата и 65-ата минута създаде напрежение пред Маркети, но до нов гол не се стигна.

Така, Лацио няма загуба вече в седми пореден мач и се изкачи до третото място, изпреварвайки по голова разлика Милан. Наполи остава 5-и с 21 точки.