Египетски ураган отнесе Болоня (ВИДЕО)

Мохамед Салах наниза хеттрик за 3:0, Рома се върна на второто място в Серия А

Мохамед Салах разпиля Болоня с хеттрик за лесния успех на Рома с 3:0 като домакин на Болоня в последния мач от 12-ия кръг на Серия А. Победата върна римляните на второто място с 26 точки, с една пред третия Милан и на 4 зад лидера Ювентус.

Болоня имаше само един успех като гост на „вълците” от 21 години насам – драма с пет гола за 3:2 през 2012-а. Северняците започнаха много напористо и Ладислав Крейчи от воле стреля неточно, а Садик вкара във вратата на бившия си клуб, но топката излезе от игра при паса на Тайдер.

Рома поведе с досадна грешка на съперника на самата голлиния. Диего Пероти върна от фланга за Салах, който не успя да нацели добре кълбото, ала пред голлинията Адам Мазина реши да се намесва и обърка собствения си вратар за 1:0 в 13-ата минута.

През втората част Рома тотално доминираше и на всеки 2-3 минути изпускаше по един шанс да увеличи аванса си.

Все пак в 62-ата минута Мохамед Салах използва подаване на Кевин Строотман и направи 2:0, а 9 минути по-късно египтянинът имаше повод да благодари на небесните сили, празнувайки хеттрик за 3:0.

Чак в края домакините дадоха и на Болоня да поиграе в атака, но Войчех Шчесни не беше в настроение да пуска голове и спаси малкото опасни положения пред него.