Аталанта отдалечи Рома от върха в 90-ата минута (резултати+репортажи)

Чочев и Тонев не играха

Рома изостана със 7 точки от лидера Ювентус след загуба 1:2 от Аталанта в 13-ия кръг на Серия А. „Вълците” загубиха гостуването си на „бергамаските” в последната минута.

Милан може да излезе втори с пет точки изоставане, ако победи Интер в дербито на Милано по-късно тази вечер.

Аталанта, който се намира във великолепна форма, е само на точка от Рома и с равни с Милан и Лацио.

Франк Кеси реализира дузпа в последната минута, за да осигури пета поредна победа в първенството на „бергамаските”. Нарушението извърши Ленадро Паредес срещу Папу Гомес.

Рома поведе от дузпа пет минути преди почивката след впечатляваща работа отстрана на Един Джеко. Той овладя дълга топка и комбинира с устремилия се Мохамед Салах. Ударът на египтянина срещна ръката на Рафаел Толой.

Диего Пероти намери долния ляв ъгъл и даде заслужена преднина на „вълците”, които доминираха през първото полувреме, като Салах пропусна още няколко златни възможности.

Аталанта, който спечели 19 от възможни 21 точки от 26 септември насам, атакуваше повече през второто полувреме и заложи на халфа Марко Д’Алесандро, който замени защитника Андреа Масиело.

Домакините се бориха отчаяно за изравнителното попдение, въпреки че оставяха пространства за контраатаки на Рома. Въпреки това, рискът се отплати малко след час игра.

Леонардо Спинацола изведе Кеси, чийто ниско центриране предизвика неразбирателство между защитника на Рома Костас Манолас и вратаря Войчех Шчесни, а бранителят Матия Калдара изигра ситуацията великолепно за 1:1.

Аталанта удари и греда след рикоширал удар на Ремо Фройлер преди победния гол от дузпа на Кеси.

Лацио победи с 3:1 Дженоа в мач от 13-я кръг на Серия А и затвърди заявката си за участие в Шампионска лига следващия сезон.

Отборът на Симоне Индзаги бе достатъчно солиден срещу "грифоните" и поведе още в 10-та минута с прекрасен гол от воле на Фелипе Андерсон. До края на първото полувреме повече голове не паднаха, но в началото на второто това се промени.

Лукас Окампос изравни за Дженоа с добре изработен гол в 52-та минута. Само 5 минути по-късно обаче Фелипе Андерсон изработи дузпа, която Лукас Биглия реализира за 2:1.

Това срина самочувствието на гостите и скоро те допуснаха и трети гол. Негов автор бе Уолъс, който вкара в 65-та минута. В края на мача Лукас Орбан от Дженоа получи червен картон.

Това бе 8-ми пореден мач на Лацио без загуба, което изкачи "орлите" до 4-то място в класирането, с равни точки с третия Милан и само на точка от втория Рома.

Сампдория показа воля и стигна до успех срещу Сасуоло с 3:2, след като до 84-ата минута губеше с 0:2. И петте гола в срещата от 13-и кръг на италианския шампионат бяха реализирани през второто полувреме.

Федерико Ричи от гостуващия тим откри резултата в 64-ата минута, а в 74-ата Антонино Рагуза удвои преднината на Сасуоло. Домакините обаче не се предадоха и в 84-ата минута Фабио Куалярела върна един гол (№100 за него в Серия А), а Луис Муриел в 89-ата изравни резултата. В 81-ата колумбиецът Муриел вкара втория си гол в срещата, с който Сампдория спечели домакинския си мач.

Тимът от Генуа е десети в класирането с 18 точки, а Сасуоло с 13 заема 16-а позиция.