Русенските „железничари“ с убедителен успех срещу Кубрат 2007

Локомотив (Русе) стигна до категоричен успех с 5:2 над опашкаря Кубрат 2007 в неделната среща от XVI кръг на Североизточната трета лига

Локомотив (Русе) стигна до категоричен успех с 5:2 над опашкаря Кубрат 2007 в неделната среща от XVI кръг на Североизточната трета лига. Русенци нанизаха пет гола преди гостите да успеят да върнат две попадения в края на мача.

Двубоят на изкуствения терен на стадион „Дунав“ започна с натиск на домакините, които преследваха задължителна победа в тази среща. Капитанът Ивайло Кирилов откри в 6 мин. Той засече с глава на далечната греда центриране отдясно на Мартин Иванов. Гостите опитаха да се върнат в мача, но Илия Ковачганев би покрай русенската врата от изгодна позиция. В края на първата част Живко Парашкевов успокои своите, след като засече центриране на Мартин Рачев отдясно за 2:0.

„Железничарите“ се развихриха през второто полувреме с нови три гола. Още в 48 мин. след центриране от корнер настана разбъркване в малкия пеналт на гостите. Там съобразителност прояви Атила Юмер, който разстреля вратаря Юсуф Зафер от непосредствена близост за 3:0. Резултатът набъбна до 4:0, когато в 67 мин. Мартин Иванов се разписа майсторски директно от пряк свободен удар. Четири минути по-късно току-що влезлият като резерва не остави шансове на вратаря на гостите, довеждайки нещата до 5:0 с техничен шут от много малък ъгъл.

Отпускане в редиците на русенци към края мача позволи на тима на Кубрат 2007 да върне два гола. Първо в 81 мин. Илия Ковачганев бе изведен сам срещу стража на „железничарите“ Павел Алтънов и с едно докосване прати топката в мрежата – 5:1. Две минути по-късно при солова акция Октай Мехмед оформи крайното 5:2 след диагонален удар отляво.

В следващия кръг локомотивци ще гостуват на Добруджа 1919 (Добрич). Мачът ще бъде идната събота, 26 ноември, от 14:00 ч. Кубрат 2007 пък приема в неделя Септември ’98 (Тервел) в последната среща от престоящия XVII-и кръг.

ЛОКОМОТИВ (Русе) – Кубрат 2007 5:2
Голмайстори: 1:0 Ивайло Кирилов 6′, 2:0 Живко Парашкевов 43′, 3:0 Атила Юмер 48′, 4:0 Мартин Иванов 67′, 5:0 Валентин Валентинов 71′, 5:1 Илия Ковачганев 81′, 5:2 Октай Мехмед 83′.
Съставът на Локо (Русе): Павел Алтънов, Атила Юмер, Огнян Брайнов, Мартин Рачев, Мартин Иванов, Алеф Караосман, Живко Парашкевов /70′ – Валентин Валентинов/, Борислав Караиванов, Ивайло Кирилов, Динко Станчев /70′ – Станимир Петров/, Радомир Хараланов /62′ – Станимир Ангелов/.

Съставът на Кубрат 2007: Юсуф Зафер, Олгин Мустафа, Сезер Талятов, Мартин Любенов, Галин Цонев, Аян Ирфан Хасан, Петър Петров, Илия Ковачганев, Сюлейман Сюлейман, Стефан Москов, Юлиян Игнатов /Октай Мехмед/.

Янтра бесни след съдийството срещу Литекс

Габровци пуснаха видео с дузпа, която беше отсъдена срещу тях и такава, каквато не са получили