Байерн се върна на победния път (ВИДЕО)

„Аспирините” бяха ощетени от съдиите при загубата с 1:2 в Мюнхен

След три безуспешни мача германският шампион Байерн Мюнхен стигна до победа, налагайки се като домакин над Байер Леверкузен с 2:1 в мач от XIII кръг на Бундеслигата.

Гостите обаче могат да се чувстват ощетени от реферите, защото в 82-ата минута Хавиер Мартинес спря с ръка топката след удар на Кевин Фоланд с глава, който почти сигурно щеше да реализира, но съдийската бригада не реагира.

Още в началото пък Адмир Мехмеди пропусна да вкара, а гостите отговориха в деветата минута, когато Томас Мюлер имаше шанс, но не съумя да реализира.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Филип Лаам, играл като вътрешен халф в този мач, стреля изненадващо и Лено парира, но Тиаго с глава откри резултата.

Само пет минути по-късно Чалхаанолу изравни след двойно подаване с Юлиан Брант – 1:1.

При този резултат дойде почивката, ала малко след нея баварците отново поведоха.

Това се случи в 56-ата минута, когато Хумелс засече точно с глава за 2:1 и вкара дебютния си гол с екипа на Байерн.

Роджер Шмит веднага реагира с двойна смяна, но възпитаниците му имаха положение да изравнят чак в 80-ата минута, когато Кай Хавертц стреля, ала не затрудни Мануел Нойер.

Две минути по-късно резервата Кевин Фоланд прехвърли вратаря, но топката не влезе в мрежата, а повторенията показаха, че затова е помогнал и Хавиер Мартинес, използвал ръката си.

В добавеното време Чалхаанолу имаше последната възможност за изравнително попадение, но ударът му от статично положение не затрудни Нойер.

Така Байерн остана на три точки от изненадващия лидер РБ Лайпциг, след като по-рано през деня Айнтрахт Франкфурт излезе на 3-а позиция, налагайки се в директен сблъсък за мястото с 2:1 над Борусия (Дортмунд).

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна