Топузаков два пъти е падал от Лудгорец

Треньорът на Левски търси първата си победа над този съперник

Елин Топузаков вече се е изправял два пъти срещу Лудогорец като старши треньор на Левски. Това стана през пролетта на 2014 година, когато Топчо пое временно тима и го води до края на първенството. В онзи период сините бяха загубили всякакви шансове за трофей - бяха отпаднали за Купата на България, изоставаха сериозно в битката за призовите места в първенството и в крайна сметка финишираха на пета позиция, отбелязва вестник "Тема спорт".

На 9 април 2014-а Левски излезе на "Лудогорец Арена". Тимът се държеше доста добре в дълъг период от срещата. В 73-ата минута обаче домакините получиха дузпа, която бе реализирана от Христо Златински. В добавеното време на срещата словакът Роман Безяк оформи крайния резул тат - 2:0 за разградчани. От онзи състав в момента на "Герена" няма нито един играч. А Станислав Ангелов вече е спортно-технически директор на Левски.

През месец май столичани загубиха с 2:3 на "Георги Аспарухов" - двубоят бе от предпоследния кръг на шампионата. Сините поведоха в 27-ата минута чрез Валери Божинов, но след това разградчани вкараха три безответни гола -чрез Себастиан Ернандес, Жуниор Кишада и Дани Абало, а Христо Златински пропусна дузпа. В последните секунди на срещата Божинов оформи крайното 3:2 за Лудогорец.