Кавани посвети стотния си гол за ПСЖ на Шапекоензе, получи жълт картон (ВИДЕО)

Пари Сен Жермен надви Анже с 2:0 и е само на точка от лидера Ница

Единсон Кавани вкара стотния си гол с екипа на Пари Сен Жермен и го посвети на жертвите при трагичната самолетна катастрофа с отбора на бразилския Шапокоензе при успеха на „принцовете” с 2:0 у дома над Анже в последна среща от междинния 15-и кръг в Лига 1.

Шампионите вкараха по един гол в двете полувремена и вече са втори с 35 точки, само на една зад лидера Ница, който по-рано тази вечер надви Гинган с 1:0 навън. Монако остана трети с 33 точки.

Шест дни преди домакинството на Лудогорец в Шампионска лига, ПСЖ прие намиращия се в средата на таблицата Анже. Уней Емери направи четири промени след дербито с Лион, спечелено с 2:1.

ПСЖ нямаше загуба от Анже в елита от 1975 година, а мачът започна с един от вече станалите обичайни фрапантни пропуски на Единсон Кавани, макар че имаше и засада, която малко го отсрами. Хатем Бен Арфа размина трима и поиска дузпа в 15-ата минута, съдията не му я даде.

Анже показа зъби и се наложи Тиаго Силва да чисти от голлинията при удар с глава на Н’Дойе, който елиминира вратаря Ареола.

След цялата съпротива на гостите първият гол падна по най-елементарния начин в 34-ата минута и Тиаго Силва се извиси на първа греда, за да вкара с глава след корнер на Лукас Моура – 1:0.

Темпото падна рязко след почивката, а Бен Арфа отново показа финтове и този път Томас го спъна за дузпа в средата на втората част. Единсон Кавани вкара стотния си гол за парижани от бялата точка и свали фланелката си, за да покаже отдолу друга със специално послание относно трагедията с бразилския Шапекоенезе. Това му донесе жълт картон, но жестът беше трогателен.

Анже се откри в последните минути и Хесе Родригес нацели греда при бърза акция на домакините.

13 -1 Нанси 15 4 4
Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)

"Нерадзурите" празнуват Скудетото по странен начин

Мусиала се възхищавал на Меси

"Имитирах го", призна халфът на Байерн Мюнхен

Дъмфрис се надява да поднови договора с Интер

Нидерландецът иска да остане още дълго на "Меаца"

Край на една ера: Легенда на Атлетик Билбао напуска след 15 години

Икер Мунияин обяви решението си в емоционално видео

Килиян Мбапе сменя позицията си в Реал Мадрид

Французинът оставя левия фланг на Винисиус

Лукаку може да остане в Рома, но само с нов наем

Челси обмисля варианта да остави белгиеца за още 12 месеца на "Олимпико"

Скандал с изнасилване разтърси Висшата лига!

Двама футболисти са задържани от полицията

Ман Сити се цели в рекорд на Манчестър Юнайтед в Шампионска лига

В момента "гражданите" са с 23 поредни мача без загуба

Германия откри специален полицейски център за Евро 2024

Той ще служи за контрол върху ситуацията в сферата на безопасността по време на турнира