РБ Лайпциг се върна на върха в Бундеслигата (ВИДЕО)

Новакът в елита на Германия стигна до трудна победа с 2:1 над Шалке 04

РБ Лайпциг стигна до трудна победа с 2:1 над тима на Шалке 04 в среща от 13-ия кръг на Първа Бундеслига и се върна на върха във временното класиране. Байерн Мюнхен беше заел първото място след успех с 3:1 над Майнц 05 в петък, но след успеха си днес РБ Лайпциг отново е лидер с 33 точки, на 3 пред тима на баварците. Шалке остава на 8-о място с 18 точки.

Срещата, която се игра на „Ред Бул Арена” започна отлично за домакините, които поведоха още във 2-ата минута с гол от дузпа на Вернер.

Авансът им обаче бе заличен в 31-ата от Колашинац, който върна надеждите на Шалке за позитивен развой на двубоя.

Две минути след началото на втората част Колашинац от герой се превърна в длъжник на своя тим, отбелязвайки в собствената си врата и давайки аванс на домакините.

Ценната преднина бе запазена до края на срещата и Лайпциг записа осма поредна победа, като същевременно прекъсна добрата серия на Шалке, който в в последните си седем мача нямаше загуба.

Байерн смачка Унион при визитата си в Берлин, вкара 5 гола на клетия си опонент (ВИДЕО)