119 СУ „Академик Михаил Арнаудов“ спечели Баскет купата „Васил Манченко“ при девойките

Във финала отборът на Виктория Кръстева се наложи над 22-ро СУ със 7:2

С убедителна победа със 7:2 119 СУ „Академик Михаил Арнаудов“ взе реванш за загубата в групата от 22 СУ и по безспорен начин грабна купата „Васил Манченко“ в най-силния турнир при девойките от началото му през 2014 г. Досега трофеят отнасяха във витрината си за по една година 73 СУ и 35 СУ.

Възпитаничките на Доля Първанова, които отстъпиха по-рано с  3-7, поведоха от самото начало с 2:0, допуснаха изравняване от тройката, но със здрава борба от Виктория Койчева под коша и разнообразни атаки на Виктория Кръстева 119-о се откъсна и спечели финала.

Пътят до триумфа мина през победи в групите над СГСАГ  и 31 СУ съответно със 7:0 и 7:2, а в полуфинала срещу първия от група „А“  и без загуба до този момент  – 73 СУ, момичетата на Доля Първанова взеха много важен успех със 7:4.

Президентът на БФБаскетбол Георги Глушков връчи преходната купа на победителките и златните медали.

„Искам да поздравя победителките за заслужената победа и да благодаря на семейство Манченко не само за начина по който организира турнира, но и защото спортно-техническата стойност израства и това наистина е най-силният турнир до този момент“, обяви Георги Глушков.

Освен златните медали победителките получиха и подаръчни ваучери на стойност 50 лв, като Виктория Стойчева удвои паричната премия с признанието за най-резултатна и най-добра в борбата под кошовете.

Трикратният участник на олимпийски игри и сребърен медалист от ЕП през 1957 г. Георги Панов определи за най-ценен играч на турнира състезателката от 22-о СУ Анна Петкова. Така тя събра 80 лв от наградния фонд / 30 лв – за сребърния медал – зедно с останалите възпитанички на Рени Николова  и 50 за най-важното индивидуално отличие/.

В мача за третото място 73-о победи за втори път шампиона от 2015 г 35 СУ  и то още по-убедително след 4:1 в групата, сега със 7:1. Така първенците от първото издание на турнира, водени от техничната Аделина Цолкова, показаха, че не са спечелили случайно срещу  предварително сочения за фаворит отбор на Мила Ацева и си разделиха отборната премия от 100 лв.

Посланичката на турнира - националката Жаклин Злататова откри надпреварата и участва при връчването на медалите.

17:30 19/04 БОТЕВ ВР - ЕТЪР
20:00 19/04 КРУМОВГРАД - СЛАВИЯ
19:30 19/04 Дженоа - Лацио
21:30 19/04 Айнтрахт – Аугсбург
21:45 19/04 Каляри - Ювентус
22:00 19/04 Атлетик Билбао - Гранада
19:45 18/04 Фиорентина - Пилзен 2:0 (прод.)
19:45 18/04 Лил - Астън Вила 2:1 (3:4. д.)