Рома отново е господарят на Вечния град (резултати+репортажи)

Вълците наказаха римските орли през второто полувреме на столичното дерби

Рома спечели 145-ото дерби на Вечния град – 2:0 над Лацио. Вълците взеха мача през второто полувреме, когато подобриха играта си. Кевин Строотман и Раджа Наинголан бяха точни съответно в 64-ата и 77-ата минути.

Лацио беше по-добрият отбор през първото полувреме, докато Рома беше в центъра на спорен момент с отменена дузпа.

Само една точка разделяше двата големи столични съперника в битката за топ 3.

Що се отнася до планираните бойкоти на двете агитки, ултрасите на „джаолоросите” продължиха да отсъстват от „Стадио Олимпико” заради загражденията, докато „Курва Норд” се съгласи да се завърне за този мач.

Рома беше непобеден в 7 издания на столичното дерби в Серия А. Това датира от ноември 2012 г. Вълците имаха и три поредни победи.

Лацио започна по-добре и притисна Рома. Чиро Имобиле прати два изстреля встрани, а Сенад Лулич тества Войчех Чесни.

В 29-ата минута настъпи хаос. Реферът отсъди свободен удар на границата на наказателното поле за нарушение на Лукас Билия срещу Бруно Перес. После пък посочи бялата точка и веднага промени мнението си отново. Повторенията подсказаха, че Перес само се е подхлъзнал и това е било в наказателното поле, така че последното решение на рефера и жълтия картон за Билия беше грешно в две насоки.

Федерико Маркети беше блестящ при удар с глава от упор на Един Джеко в 61-ата минута.

Три минути по-късно Рома поведе. Уолъс сбърка при изнасянето. Кевин Строотман открадна и великолепно прехвърли Маркети за 1:0.

Радостта на голмайстора нервира Данило Каталди, който беше на пейката на Лацио. Каталди влезе в саморазправа със Строотман и получи директен червен картон, като на терена избухна страхотно меле.

Точка на спора сложи Раджа Наинголан. Дълъг пас от Де Роси намеси Наинголан, който свали топката и напредна към наказателното поле преди да произведе нисък снаряд в долния десен ъгъл.

Така, Рома (32 точки) се отдалечи с 4 точки пред вечния си съперник и отново е на 4 точки от лидера Ювентус, връщайки си второто място. Лацио се смъкна до 5-ото със своите 28.

Сега Рома има четири поредни победи в дербито при голова разлика 10-2. Последната победа на Лацио е от финала за  Купата на Италия през 2013 г. Поражението е първо за Лацио от септември насам, като тимът бе в серия от девет поредни мача без загуба.
В следващия кръг Рома приема Милан.

С гол в добавеното време Пескара измъкна точка у дома за 1:1 срещу Каляри. Гостите поведоха с гол на Марко Бориело в 24-а минута, но Джанлука Капрари изравни в сетния миг на мача.

Сампдория се изкачи на осмо място в таблицата след домакински успех с 2:0 срещу Торино. Едгар Барето даде аванс на генуезците в 51-а минута, а Патрик Шик удвои в добавеното време.