Фелайни отне победата на Манчестър Юнайтед на "Гудисън" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бившият "карамел" стана от пейката и се превърна в грешник след само 4 минути на терена

Манчестър Юнайтед изпусна победата в последните секунди на „Гудисън Парк”, като грешка на бившия „карамел” Маруан Фелайни позволи на Лейтън Бейнс да осигури равенство 1:1 за Евертън от дузпа.

Шестият гол на Златан Ибрахимович в пет мача дадоха аванс на Юнайтед преди почивката. Отборът на Моуриньо търсеше едва трета победа в 11 мача от Висшата лига.

Специалния се завърна на пейката, след като изтърпя наказание за един мач през седмицата.

Рууни изтърпяваше наказание, но Мхитарян и Марсиал започнаха, след като впечатлиха за Купата на лигата през седмицата. А Бейли, който получи контузия в края на октомври, се завърна на пейката.

При Евертън имаше три промени спрямо загубата в Саутхемптън, като Ленън, Ягиелка и Баркли отстъпиха местата си на Клевърли, Мори и Миралас.

Юнайтед имаше 15 победи на „Гудисън” до този мач – най-много от всеки друг стадион във Висшата лига, когато играят далеч от дома.

Червените дяволи можеха да останат с човек по-малко още в 16-ата минута, когато Маркос Рохо влезе зловещо с двата си крака срещу Идриса Гай, но реферът М. Оливър пожали играча на Манчестър Юнайтед.

От нищото червените дяволи излязоха напред в резултата. Ибрахимович получи дълга топка и прехвърли излезлия да го среща вратар, кълбото обаче се удари в гредите и тупна няколко пъти на самата голлиния преди да я премине с цялата си обиколка.

Най-чистото положение за Евертън се откри в 53-ата минута, когато Кевин Миралас се измъкна от защитата на Юнайтед в наказателното поле, но ударът му бе париран от Де Хеа.

Най-добрата ситуация за „червените дяволи” през втората част пък бе в 60-ата минута, когато Ерера тресна напречната греда от воле след разбъркване.

Втората дискусионна ситуация в мача дойде при изравнителния гол за Евертън, който падна от дузпа в 89-ата минута. Идриса Гай, който бе потърпевш при влизането на Рохо, се строполи след контакт с влезлия минутки по-рано Фелайни, като пръв игра с топката в наказателното поле. Белгиецът закъсня с реакцията, което беше решаващо, и реферът не се поколеба да посочи бялата точка.

Лейтън Бейнс беше точен с нисък удар покрай пръстите на Де Хеа.

Евертън успя да изравни, макар че трябваше да се справя без контузилите се Шеймъс Коулмън и Яник Болазие.

Отборът на Роналд Куман няма успех вече в четвърти мач (2 загуби и 2 равенства), като се смъкна до 8-ото място с 20 точки.

Юнайтед, който записва трето поредно равенство 1:1 във Висшата лига, остава 6-и с 21 точки.

13 -1
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини