Юве изпълни задачата си и взе първото място, а Севиля едва не изпусна второто (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ивайло Петев и неговият Динамо Загреб загубиха с 2:0 в Торино и останаха без точка в групата

Ювентус стигна до заслужена победа срещу Динамо (Загреб) с 2:0 и успя да спечели първото място в група H на Шампионската лига. Торинци доминираха в цялата среща и логично взеха трите точки в последния кръг от фазата.

Още до 6-та минута Миралем Пянич и Гонсало Игуаин можеха да открият резултата, но ударите им не намериха целта. До края на частта босненецът беше най-активният в тима на домакините и още два пъти бе близо до попадението.

След почивката Юве се активизираха още повече и стигнаха до гол в 52-та минута, когато Игуаин получи топката на границата на наказателното поле и веднага я прати в мрежата с мощен шут с десния крак.

В 73-та минута резултатът бе оформен от защитника Даниеле Ругани, който отбеляза с глава след много добре изпълнен корнер отдясно.

В другия мач от групата Олимпик Лион и Севиля завършиха 0:0 и испанците спечелиха втория билет в групата за 1/8-финалите.

Обратно на очакванията, по-добрият отбор бе този на домакините, които показаха по-стабилна игра. Валбуена даде тон още в 3-та минута с удар в очертанията, а между 22-та и 25-та минута Лаказет и Валбуена (на два пъти) и Корентин Толисо бомбандираха Серхио Рико с удари в негова посока.

В 77-та минута останаха сериозни съмнения за дузпа за французите, след като Фекир падна в наказателното поле, но реферът не отсъди наказателен удар.

През оставащите минути Лион се опита с всички сили да вземе трите точки и съответно второто място, но защитата на севилци удържа на натиска.

Така Ювентус печели група H с 14 точки, а зад тях са Севиля с 11, Олимпик Лион с 8 и Динамо (Загреб) без точков актив.