Интер излъга Дженоа в мъглата на "Меаца" (ВИДЕО)

Марсело Брозович вкара и двата гола при втория пореден успех на "нерадзурите"

В мъглата на „Джузепе Меаца” Интер се възползва от своите положения и победи 2:0 гостуващия Дженоа, който като че ли имаше повече ситуации. И двата гола отбеляза Марсело Брозович. Той се разписа във всяко полувреме. Нерадзурите, които са доста колебливи, постигнаха втора поредна победа на своя стадион след успеха с 2:1 над Спарта Прага през седмицата в Лига Европа.

Дженоа няма победа над Интер на „Сан Сиро” от март 1994 г. (3:1) насам. Оттогава бе завършвал три пъти наравно и 10 пъти беше падал във всички турнири. Загубите вече нараснаха на 11.

Феновете на Интер бяха опънали много дълъг транспарант, като заплашваха, че ще разкарат всеки, който „не се бори” за клуба, и мълчаха през цялото първо полувреме.

Нерадзурите бяха само с точка пред Дженоа и „грифоните” имаха мач в запас. Стефано Пиоли промени схемата на 3-4-2-1 и изостави Иван Перишич, за да даде първи старт в Серия А за сезона на Родриго Паласио срещу бившия му клуб. Кристиан Ансалди беше наказан, Давиде Сантон и Гари Медел пък контузени, докато Дженоа не можеше да разчита на Леонардо Паволети и на наказания Лукас Орбан.

Дженоа създаде три възможности, като най-чистото беше в 26-ата минута, когато Окампос стреля с глава от упор, но Ханданович се намеси решително. При две ситуации на гостите топката бе изчиствана от голлинията.

Най-добрата ситуация за Интер се откри пред Икарди, но ударът му рикошира в бранител и излезе в корнер. При последвалото изпълнение в 38-ата минута топката не бе изчистена добра и Брозович с нисък премерен удар от границата на пеналта намери долния ляв ъгъл на вратаря.

Второто полувреме се оживи. Мачът стана много отворен.

Интер се възползва от втората си чиста ситуация и удвои в 69-ата минута. Жоао Марио проби отляво, като свърши основната работа, и Марсело Брозович заби втория си гол в мача.

Хърватинът отбеляза 3 гола в последните си 3 появи в Серия А - толкова, колкото в предишните 30.

Така, Интер събра 24 точки и се изкачи до 8-ото място. Дженоа със своите 20 точки се нарежда на 13-ата позиция.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини