ЦСКА завърши годината с класика над Дунав и ще зимува трети (ВИДЕО)

Три гола и спорно съдийство на "Българска армия"

ЦСКА победи Дунав (Русе) с 3:0 като домакин в последния мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига, а и за цялата 2016г. в българския елит. "Червените" пропуснаха дузпа и нацелиха три греди, като във всичко това бе замесен Преслав Йорданов, но все пак отбелязаха три гола.

Първите няколко минути бяха равностойни, като до 7-та минута първо Антон Недялков отправи хубав удар извън наказателното поле, а след това Бранимир Костадинов затрудни Китанов, който трябваше да избива негов шут с една ръка.

Минута по-късно Васил Шопов се откъсна зад гърба на защитата на ЦСКА и се опита да заобиколи излезлия Георги Китанов, който го събори малко пред наказателното поле. Футболистите на Дунав претендираха за червен картон, но стражът получи само жълт.

В 17-та минута ЦСКА получи право да изпълни дузпа. Тейнур Марем събори с ръце Преслав Йорданов в наказателното поле при изпълнение на пряк-свободен удар. При изпълнението деветката на „червените“ реши да стреля в долния десен ъгъл, което бе предвдидено от Луков и след намесата му топката се отби в гредата. При добавката пък Кулма не успя да уцели очертанията на вратата.

До края на полувремето Мирослав Будинов бе близо да открие след хубав успореден пас от Васил Шопов, но Кулма се бе върнал бързо в защита и попречи на това. В 43-та минута пък Диого Виана центрира много добре от статично положение, топката бе пратена с глава към вратата, но Луков изби. При добавката Преслав Йорданов вкара, но се оказа, че е бил в засада.

След почивката ЦСКА бе по-активният отбор. Точно след час игра домакините откриха резултата, след като Преслав Йорданов игра с глава след центриране и прати топката в напречната греда, но след това Рубен Пинто овладя и прати топката в мрежата по диагонал. Повторенията пък показаха, че сякаш Пинто е зад последния в защитата на Дунав.

Осем минути по-късно Никола Колев проби перфектно в пеналта и върна към дузпата, но Пинто се засуети и  не успя да отбележи втори гол. В 71-та минута пък Преслав Йорданов за трети път разтресе гредата. Никола Колев центрира отдясно, топката стигна до нападателя на ЦСКА, който стреля със задна ножица, но нацели напречния стълб.

В 86-та минута ситуацията за Дунав стана още по-сериозна, след като Марио Петков получи втори жълт картон при нарушение срещу Кулма. След това русенци свалиха гарда и в 88-та минута Божидар Чорбаджийски реши всичко с втори гол. Преди това Перес стреля много точно, но Луков изби, но центриране на Дюлгеров към капитана на „червените“ се оказа ключово за попадението във вратата на гостите.

В последните секунди на продължението от три минути ЦСКА оформи класически резултат чрез Александър Дюлгеров. Чорбаджийски игра с глава след центриране от пряк-свободен удар, Луков се разтегна и отклони в гредата, но кълбото се озова в краката на Дюлгеров, който от няколко метра отбеляза.

Така ЦСКА ще зимува на третото място в класирането с 35 точки - на осем зад втория Левски. Дунав пък остават шести с 28 пункта.