Атлетико се измъчи, но спря лошата серия (ВИДЕО)

Саул Нигер се превърна в герой срещу Лас Палмас

Атлетико (Мадрид) беше без победа в последните си три мача, но гол през второто полувреме на Саул Нигес им позволи да се наложат над Лас Палмас с 1:0 в среща от 16-ия кръг на Примера.

Диего Симеоне се нуждаеше от задължителна победа след лошата серия, която включваше загуба с 0:3 от Виляреал миналия уикенд.

20-годишният младок с чудесен удар в 59-ата минута донесе трудния успех за „дюшекчиите”. Иначе двубоят започна с превъзходство за Атлетико, а удар на Нигес в 16-ата минута срещна гредата. Маурисио Лемос от състава на гостите изравни гредите в 33-ата минута, а тимът от Канарските острови се наслаждаваше на огромно притежание на топката.

Атлетико, шампион през 2014 г., се изкачва до 5-ото място в класирането и държи под око топ 4.