Палермо направи немислимото на "Мараси" за 4:3 (ВИДЕО)

Сицилианците спряха пропадането и отлепиха от дъното, Лацио наказа Фиорентина

Палермо направи невероятен обрат и спечели с 4:3 като гост на Дженоа, за да прекъсне ужасната си серия от девет поредни загуби в Серия А. Ивайло Чочев беше на пейката, но така и не влезе в игра, а неговите съотборници изоставаха с 1:3 срещу убиеца на гиганти на неговия „Луиджи Ферарис”, но после вкараха на три пъти за фантастичния обрат.

„Грифоните” поведоха само след четири минути игра. Синът на Диего Симеоне – Джовани Симеоне, избегна засадата и вкара ниско под излезлия да го пресреща Йосип Посавец.

Мигел Велосо се контузи в редиците на домакините и беше сменен принудително. Заместникът на Чочев сред титулярите – шведът Робин Куасон изравни с дрибъл между четирима и прецизен нисък удар за 1:1 в 42-ата минута.

Македонецът Несторовски изпусна чисто положение за сицилианците в началото на второто полувреме и Палермо получи сурово наказание. Джовани Симеоне от много трудна позиция обърна с глава в далечния ъгъл при центриране на Ицо за 2:1 в 57-ата минута.

Палермо натисна и се оголи още повече. Посавец изби удар на Нинкович, но сръбският играч успя да преодолее с друг опит с глава своя сънародник – 3:1.

Диаманти влезе от пейката за Палермо и само четири минути след третия гол за домакините качи от фаул на главата на Голданига, който намали на 3:2.

Джовани Симеоне пропиля шанс за хеттрик, а в 88-ата минута Анджелкович свали топката след корнер за Рисполи, който отблизо направи 3:3.

Дженоа се хвърли този път напред, но Палермо оформи своя паметен обрат с контра по учебник. Диаманти отне и намери Александър Трайковски, а македонецът с диагонален изстрел препарира Перин за 4:3.

В последните секунди Перин беше изгонен с червен картон за удар без топка срещу другия македонец от Палермо – Несторовски. Смените бяха вече извършени и Дженоа завърши с бразилеца Еденилсон на вратата.

Палермо вече не е последен и с 9 точки се качи над Пескара (7) и изравни Кротоне, който също има 9. Дженоа е 12-и с 23 точки.

В другия мач тази вечер в калчото Лацио победи Фиорентина с 3:1 у дома и се изравни по точки (34) с третия Наполи, задминавайки Милан (33).

Римляните натискаха в началото и пропуски направиха Фелипе Андерсон и Чиро Имобиле. Заслужено „орлите” поведоха в 23-ата минута чрез Балде Кейта, който овладя пас на Милинкович-Савич, надбяга пазача си и се разписа ниско по диагонала в левия ъгъл.

В добавеното време на първата чат Милинкович-Савич спечели дузпа след лоша намеса на Томович и Лукас Билия мощно вкара в центъра на вратата от бялата точка – 2:0.

Томович беше замаян след удар глава в глава с Имобиле и беше заменен от Себастиан Кристофоро на почивката. Кристофоро веднага спечели дузпа за гостите, след като беше спънат от Билия, но Йосип Иличич не успя да вкара дузпата и Маркети изби. Това е втори пропуск на словенеца от бялата точка този сезон.

Все пак Фиорентина намали чрез бившия нападател на Лацио Мауро Сарате, който направи добавка след остро центриране-удар на Тейо. Сарате сложи ръката на ухото, подканяйки феновете на Лацио да го освиркват по-силно.

Гостите от Флоренция натиснаха и Карлос Санчес прати в мрежата, но с ръка, съдиите забелязаха и не зачетоха попадението.

„Виолетовите” хвърлиха всичко в атака и Лацио реши всичко на контра чрез Щефан Раду след пас на Имобиле.