Байерн показа на Лайпциг кой командва, Тиаго подаде на Дядо Коледа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Баварците отказаха сензацията в Бундеслигата с три гола до почивката, червен картон на Форсберг за грозен фаул

Само за едно полувреме на „Алианц Арена” шампионът Байерн Мюнхен уби всички мечти на новака РБ Лайпциг да го свали от върха и спечели с 3:0 след попадения на Тиаго Алкантара, Шаби Алонсо и Роберт Левандовски от дузпа. Емил Форсберг от гостите беше изгонен с директен червен картон за груб и откровено злобен фаул с шпагат отзад срещу Филип Лам при опит за контра.

Така след дербито на върха Байерн ще посрещне новата 2017 година като лидер с 39 точки след 16-ия кръг, а сензацията Лайпциг остава втори с 36 след най-силния полусезон в своята история, макар на теория сезонът да се преполовява в следващия 17-и кръг след Нова година.

Мачът бе сочен като голямо дерби, но баварците на Карло Анчелоти не позволиха нищо близко до оспорван мач.

Байерн монополизира владеенето върху топката и предпочиташе бавно и методично да не дава кълбото на съперника в началото, без да бърза да излиза на голови позиции. Мачът ще се запомни и с един пас на Тиаго Алкантара към... Дядо Коледа, защото помисли интеркативна реклама на "Алианц Арена" с участието на белобадия старец за бягащ по фланга свой съотборник.

Дъглас Коща показа характерния за него отличен дрибъл на фланга, вратарят Гулаши изпусна центрирането, но Халстенберг изчисти навреме преди Робен да се възползва след четвърт час.

Откриването на резултата обаче не закъсня и две минути по-късно Лам направи двойно с Робен на фланга, за да пусне на Левандовски, който нацели близката греда, а Тиаго Алкантара беше на точното място за добавката – 1:0.

Деме пропусна първата добра възможност за Лайпциг с немощен удар в ръцете на Нойер.

В 25-ата минута Видал отне от Кейта, а Левандовски подаде на Тиаго, който изведе вдясно Шаби Алонсо и бившият халф на Ливърпул и Реал Мадрид завърши перфектно в далечния ляв ъгъл за 2:0.

В 29-ата минута шведският плеймейкър на гостите Емил Форсберг направи груб шпагат отзад в краката на Филип Лам без никакъв шанс да играе за топката, спирайки опасна контра. Настъпи меле между играчите, реферът Феликс Цвайер беше извадил първоначално жълтия картон, но след кратък разговор с единия страничен съдия размисли и изгони Форсберг с директен червен картон.

В края на първата част Дъглас Коща овладя пас над защитата и беше спънат от вратаря Гулаши за дузпа. Роберт Левандовски не трепна и от 11-метровия удар направи 3:0.

Баварската машина видимо забави ход с човек повече през втората част. Левандовски опита красиво да прехвърли вратаря и качи топката върху мрежата зад напречната греда, а можеше да подаде на Артуро Видал, който чакаше на празна врата.

В края вратарят на Лайпциг спаси своя отбор от по-голям разгром като изби удар на Дъглас Коща от фаул, а Франк Рибери размина Бернардо, но нацели напречната греда, топката тупна точно върху голлинията и не пожела да мине зад нея.

75 000 на „Алианц Арена” изгледаха мача. Феновете на Байерн не спряха да пеят песните на победата и ще посрещнат Коледа и Нова година на върха в първенството, където са свикнали да бъдат.

12 0 Аугсбург 16 4 6 6 13:17 -4 18
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини