Интер не даде шанс на Лацио и продължи изкачването на планината със стил (ВИДЕО)

"Нерадзурите" вече са с три поредни победи без допуснат гол

Интер победи Лацио на Сан Сиро с класическото 3:0 и продължава пътя си към топ 3 в Серия А. В центъра на вниманието отново бе Мауро Икарди, който заби два гола, след като преди това Банега даде аванса на домакините.

Първите няколко минути бяха доста равностойни, като Чиро Имобиле бе най-активен за гостите, а Брозович и Перишич отговориха на неговите удари към Ханданович.

След почивката Интер вдигна темпото и логично стигна до гол.В 54-та минута Евер Банега получи топката пред наказателното поле, обърна се и с мощен шут с десния крак заби кълбото в горния десен паяк на Маркети. Само две минути по-късно Мауро Икарди удвои след прекрасно центриране на Данило Д‘Амброзио и точен удар с глава на първа греда.

В 65-та капитанът на „нерадзурите“ отбеляза втория си гол в мача.Банега изпълни заучено пряк-свободен удар до тъча, намери Икарди малко преди дузпата, а шутът на аржентинеца мина под ръцете на Маркети и влезе във вратата.

В 82-та минута Икради бе на сантиметри от хеттрик, но негов удар се спря в напречната греда. Най-интересният момент до края бе влизането в игра на Габриел Барбоса, който вдигна настроението на тифозите с няколко трикови отигравания.

Така Интер остава седми, но вече само на две точки зад Аталанта и на три зад градския съперник Милан. Лацио остават трети с 34 точки, но може да бъдат свалени от тази позиция, след като Наполи и Милан изиграят своите мачове от кръга.

13 0 Сампдория 17 6 4 7 21:24 -3
Луд мач в Бергамо, Аталанта е на финал (ВИДЕО)

Тимът на Гасперини с обрат за 4:1 над Фиорентина

ОБЗОР: Манчестър Юнайтед обърна последния и измести Нюкасъл (ВИДЕО)

Капитанът Фернандеш спаси „червените дяволи“ от срам на „Олд Трафорд“ – 4:2, резултати