Льоб отвя конкуренцията във втория етап на рали Дакар

Австралийският пилот на 450-кубиковия КТМ и защитаващ титлата си от миналата година Тоби Прайс спечели етапа при мотоциклетите

Французинът Себастиан Льоб отвя конкуренцията във втория етап на рали Дакар и оглави еднолично генералното класиране при автомобилите. 9-кратният световен шампион във WRC завърши 275-километровата отсечка между Ресистенсия и Сан Мигел де Тукуман в северната част на Аржентина за 2:06.55 часа и спечели петата си етапна победа в ралито, след като миналата година завърши едва девети.

Льоб, който кара Пежо 3008DKR на рали Дакар, успя да изпревари с 1:23 минути пилота на Тойота и победител от краткия първи етап Насер Ал-Атия, който вече е с 28 секунди пасив срещу французина в битката за първото място при автомобилите. Трети в етапа и генералното класиране е съотборникът на Льов в Пежо - Карлос Сайнс от Испания.

Австралийският пилот на 450-кубиковия КТМ и защитаващ титлата си от миналата година Тоби Прайс спечели етапа при мотоциклетите и оглави класирането в тази категория. 29-годишният пилот покри дистанцията от 275 километра за 2:38.32 часа, завършвайки пред австриеца Матияс Валкнер и испанеца Пауло Гонсалвеш. И двамата изостават с над 2.5 минути срещу лидера в генералното класиране след втория етап, който преведе участниците в рали Дакар през пясъчния път до Сан Мигел де Тукуман.

Пабло Копети спечели по категоричен начин втория етап при АТВ-та, което го изкачи начело в генералното класиране. Аржентинският пилот на Ямаха Раптър 700 победи Аксел Дътри и Игнасио Касале, а Марсело Медейрос остана на второ място в общото подреждане.

Мартин ван ден Бринк спечели втория етап при камионите, благодарение на което той изкачи Рено и на върха в класирането. Айрат Мардеев с КАМАЗ е втори.

Хакинен сравни Формула 1 с тенис

На корта Хамилтън би имал предимство, смята бившият пилот

Себастиен Ожие спечели осма титла във WRC след триумф в Рали Монца (ВИДЕО)

Французинът имаше сериозен късмет, след като още в първата отсечка докосна един от бетонните блокове на множеството шикани по виражите на „Монца“

Евънс с минимален аванс пред Ожие на Рали Монца (ВИДЕО)

Трети след първите седем отсечки се движи Тиери Нювил

Автомобилна федерация на България отговори ударно на ММС

Вижте истината, с подпис и печат…

Нювил води със 7 десети на Еванс в Каталуня (ВИДЕО)

Състезанието приключи за Такамото Кацута, който блъсна своя Yaris в крайпътна мантинела

Мартин Чой: Не очаквах подиума, но съм много щастлив и още ме държат емоциите