Рома издържа теста в Генуа (ВИДЕО)

Лацио изпусна дузпа, но победи с мъка Кротоне, Аталанта впечатли с 4:1 като гост на Киево

Рома издържа теста в Генуа и победи Дженоа с 1:0 в 19-ия кръг на Серия А. Хаотичен автогол на Армандо Изо даде трите точки на „вълците”, чийто страж Войчех Шчесни направи по едно ключово спасяване в края на двете полувремена. Така "вълците" са само на точка зад лидера Ювентус, който обаче има два мача по-малко.

Римляните бяха спечелили осем от предишните девет срещи с „грифоните”, но Милан и Ювентус вече се опариха този сезон на „Мараси”.

В началото Матиа Перин спаси по инстинкт удар на Един Джеко, но при спасяването изкълчи глезен и беше сменен принудително под рамката от Еуженио Ламана. Строотман се намеси с риск да направи дузпа срещу Ригони, съдията не уважи протестите на домакините.

Рома постепенно увеличи натиска върху защитата на домакините и след няколко пропуска на Наинголан стигна до гола с щипка късмет. Серия от лоши изчиствания доведе до нещо средно между удар и центриране на Бруно Перес от въздуха, Армандо Изо протегна крак да чисти и насочи в долния ляв ъгъл – хаотичен автогол и 1:0 за Рома.

До почивката Войчех Шчесни запази преднината на „вълците” с бърза намеса при нисък коварен шут на Нинкович от фаул от малък ъгъл през купа от крака.

През втората част отборът на Спалети затвори играта и бранеше гола аванс. Дженоа натискаше и беше близо до ремито, но в края Шчесни заключи вратата и не позволи да бъде преодолян с нова отлична намеса.

Лацио изпусна дузпа и се мъчи цял мач у дома срещу Кротоне, но чак в последната минута Чиро Имобиле донесе успех на „орлите”.

Александър Тонев отново не беше в групата на Кротоне, чийто вратар Марко Феста пазеше с нетрадиционния за този пост номер 5 на гърба.

След половин час игра Адриан Стоян спъна Кристиано Ломбарди някъде около линията на наказателното поле и съдията Фабио Мареска даде дузпа. Лукас Билия обаче я пропиля и нацели греда.

Гол на Кротоне след контра по учебник беше отменен в средата на втората част, но повторенията показаха, че попадението беше редовно и Лацио получи съдийско рамо.

В 89-ата минута рикошет от Мартела заложи топката за Чиро Имобиле, който най-после прониза Феста за 1:0 и остави трите точки в Рим.

Аталанта продължи да очарова в калчото и размаза Киево с 4:1 насред неговия „Марк Антонио Бентегоди”. И тук имаше странен номер на играч, защото халфът на Киево Джонатан Де Гузман излезе с №1.

„Адзурите” започнаха футболния урок в 4-ата минута и Петаня разсече защитата с пас за Фройлер, който достави за Алехандро Гомес за 1:0.

В средата на полувремето Спинацола нахлу отляво и търкули за Гомес, а той мощно заби под гредата с втория си гол.

Защитата на Киево не се справяше и гостите оформиха класика до почивката. Удари на Петаня и Гомес бяха избити от вратаря Сорентино, но капитулацията дойде при третия опит на Андреа Конти.

Ветеранът Серджо Пелисиер изскочи зад защитата от невдигната засада, заобиколи албанския страж Бериша и намали на 1:3 в 62-ата минута.

Надеждите за обрат угаснаха бързо и 7 минути след това Петаня пак блесна като навъртя няколко защитници, подаде на свободния Ремо Фройлер и той отбеляза за 4:1.

В мач, който се очакваше да предложи много голове, Сасуоло и Торино така и не си вкараха за 0:0.

Хуан Итурбе дебютира за „биковете”, а най-красивият момент в мача бе чудесна задна ножица на Андреа Белоти, която се размина на сантиметри от блестящ гол в левия долен ъгъл в края на първата част.

Преди мача от Торино потвърдиха, че са отказали 65 млн. евро от Арсенал за Белоти.