Бака измъкна Милан в 88-ата минута срещу най-слабата защита в Калчото (ВИДЕО)

"Росонерите" се измъчиха, но Лападула измисли как да бъде победен Каляри

Резервата Джанлука Лападула отново стана герой за Милан с асистенция от паднало положение за Карлос Бака, който вкара единствения гол за 1:0 над Каляри в 19-ия кръг на Серия А. Така Милан се изкачи над Интер и Аталанта със своите 36 точки на пета позиция и мач по-малко от Лацио, Наполи и Рома в челото.

Джанлуиджи Донарума изигра 50-ия си мач за Милан, въпреки че все още е едва 17-годишен, а Мануел Локатели беше титуляр на 19-ия си рожден ден.

Каляри не беше побеждавал Милан от октомври 1998-а и нямаше успех над този съперник в последните 25 срещи. Отделно сардинците дойдоха на „Сан Сиро” с най-слабата защита в калчото с допуснати 42 гола преди мача.

Милан започна отлично с две положения в първите две минути чрез Романьоли с глава и неточен удар на Бака.

После обаче устремът на „росонерите” стихна и нови голови положения до почивката нямаше. Мъките продължиха и през втората част, като Бака оставаше незабележим пред вратата на гостите.

Стигна се дотам Маурисио Исла да бележи в мрежата на Милан, но радостта му бе прекратена преждевременно от страничния съдия с правилно вдигнат флаг за засада след центрирането към чилиеца отляво.

Чак в 88-ата минута Лападула не сполучи с опит за акробатичен удар и падайки изведе чудесно Карлос Бака, който не прости на гостите отблизо и донесе радост на „Сан Сиро” с ценния победен гол.

Дълбоко в добавеното време, в 94-ата минута, Бруно Алвеш задържа с ръце и спъна през кръста откъсващия се Бака, което му донесе директен червен картон.

Каляри остава 14-и с 23 точки, на цели 13 пред опасната зона.

Серия А 16/17

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини