Ювентус записа нов рекорд в своята крепост с класика над Болоня (ВИДЕО)

Игуаин вкара два пъти, Дибала се разписа от дузпа, а Ринкон дебютира

Гонсало Игуаин вкара два пъти, а Пауло Дибала добави още един от дузпа за победния старт на Ювентус през 2017-а – 3:0 у дома над Болоня. С успеха Ювентус подобри собствен рекорд и вече има 26 поредни домакински победи в Серия А. Това е абсолютен рекорд в целия италиански футбол.

В класирането Ювентус има 45 точки и води с 4 пред Рома, като има и мач по-малко.

Буфон пропусна мача заради грип, Бонучи и Алвеш са контузени, Бенатия и Лемина се готвят за Купата на Африка, а Евра не беше в групата, защото обмисля напускане.

В 350-ия мач на Клаудио Маркизио с екипа на „бианконерите” домакинският натиск даде резултат в седмата минута. Миралем Пянич копна през центъра за Гонсало Игуаин, който от въздуха успя да промуши под вратаря Миранте за 1:0.

Лихщайнер и Игуаин изпуснаха добри възможности след центрирания, а швейцарският десен бек получи жълт картон и ще бъде наказан в следващия кръг за гостуването на Фиорентина.

В края на първата част Маркос Ойконому лекомислено спъна Стефано Стураро в наказателното поле за дузпа, а Пауло Дибала се поправи за онзи пропуск в Доха срещу Милан за Суперкупата и отбеляза от бялата точка – 2:0.

В началото на втората част Дибала едва не се контузи сам с опит за финт на студения терен. Лихщайнер се понесе по дясното крило след двойно подаване и достави перфектно меко центриране за напълно непокрития Игуаин, който с лекота вкара 12-ия си гол в първенството с глава – 3:0.

След третия гол „Старата госпожа” остави съперника да разиграва повече и изчакваше за контри. Именно така Юве изпусна две отлични възможности за нов гол и първо Стураро се замота на чиста позиция, а после Дибала прати волето си в трибуните.

В 81-ата минута новото попълнение Томас Ринкон направи дебют в черно-бяло, заменяйки Сами Кедира. Той стана първият играч от Венецуела в историята на клуба.

В сряда вечер Ювентус е домакин на Аталанта в осминафинал за Купата на Италия.