До къде ще стигне Григор Димитров на Аустрелиън оупън?

11 януари 2017 00:00 Пламен Димитров

Наполи прескочи осминафиналите за Купата на Италия с лекота (ВИДЕО)

AP

Наполи се класира за четвъртфиналите за Купата на Италия след успех с 3:1 на собствения си стадион над втородивизионния Специя. Следващият съперник на Наполи ще бъде победителят от мача Фиорентина-Киево, който се играе на 11 януари от 21:45 часа.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха още в третата минута. Зиелински показа отлична техника и почти от централната зона премина през отбраната на гостите и завърши атаката с точен удар в далечния на вратаря ъгъл.

В 35-ата минута обаче гостите стигнаха до изравняване с голяма доза късмет. При атака отляво топката бе центрирана в пеналта, но Рафаел изби. Пиколо пое, последва удар и рикошет в коляното на бранител, който заблуди бразилския страж и кълбото влетя в мрежата за 1:1.

След почивката Наполи вдигна оборотите и резултатът не закъсня. В рамките на две минути домакините решиха всичко в мача. Джакерини даде аванс на своя тим в 55-ата със страхотен гол. Инсиние намери Джакерини в полето на Специя, като четворката на домакините засече от воле, изпращайки кълбото в далечния ъгъл за 2:1.

Две минути по-късно Габиадини оформи крайното 3:1. Марко Рог се подигра с отбраната на Специя и след слалом отдясно и пас, с който елиминира вратаря Чичизола, Габиадини от малка дистанция отклони с гърди за 3:1.