Атлетико (М) се изложи у дома, но продължава напред за Купата на Краля (ВИДЕО)

"Дюшекчиите" са на четвъртфинал след 4:3 общ резултат срещу Лас Палмас

Атлетико Мадрид загуби у дома с 2:3 от Лас Палмас в двубой реванш от турнира за Купата на Краля, но след 2:0 в своя полза в първата среща се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

През първата част и двата тима имаха своите шансове за откриване на резултата, но до гол не се стигна. Първата по-сериозна опасност бе пред вратата на гостите в 23-ата минута. Гризман успя да се задържи топката между двама бранители, но кълбото сякаш му избяга и не отправи опасен удар, който да затрудни вратаря на Лас Палмас.

Само две минути по-късно отново Гризман бе на стрелкова позиция, но шутира силно над вратата.

Ливая не успя да се възползва от центриране на Момо в 32-ата, като ударът ме бе спасен от Моя.

Най-доброто в срещата остана за втората част, в която феновете на „Висенте Калдерон” видяха 5 гола. Атлетико започна ударно след почивката, а Анхел Корея изпробва рефлексите на Раул Лизоаин с далечен шут още в 46-ата минута.

В 49-ата Антоан Гризман най-сетне успя да разпечата вратата на Лас Палмас. При многоходова атака отляво топката получи Гайтан и при аутлинията извади към Гризман, който стреля точно към далечния на вратаря ъгъл за 1:0.

Марко Ливая обаче върна надеждите на Лас Палмас девет минути по-късно. Нападателят направи пробив по десния фланг и с мощен шут изравни резултата.

Анхел Корея отново изведе „дюшекчиите” напред в резултата в 61-ата. Вършалко направи феноменален пас към Корея, който се пребори с бранител и останал сам срещу вратаря пусна топката между краката му за 2:1.

В последните минути на срещата отбраната на Атлетико сякаш си даде почивка и проспа два гола на Лас Палмас, с които домакините взеха победата, но не им бяха достатъчни за да продължат напред в турнира.

Ливая вкара втория си гол в 89-ата, а крайното 2:3 оформи Матео Гарсия в добавеното време.