Бернардески приземи "Летящите магаренца" с дузпа в 93-ата минута (ВИДЕО)

Фиорентина ще играе с Наполи на четвъртфиналите за Купата на Италия след 1:0 над Киево в мач с два червени картона

С дузпа в 93-ата минута Федерико Бернардески класира Фиорентина на четвъртфинал за Купата на Италия след 1:0 над Киево на „Артемио Франки” в мач с два червени картон.

„Виолетовите” ще срещнат Наполи на 25 януари в четвъртфиналите.

Във Флоренция Мауро Сарате и Антонио Флорес Флорес направиха ранни пропуски пред двете врати. В добавеното време на първата част Иван Радованович остави „Летящите магаренца” с 10 души след втори жълт картон за нарушение срещу Ненад Томович.

С последния шут за първата част Федерико Бернардески от фаула нацели напречната греда.

С човек повече Фиорентина направи обсада пред вратата на Киево след паузата. Споли изчисти от голлинията удар на Киеза, а после Мариано Иско извади още едно остро подаване на Киеза пред вратата, докато Калинич от добавката би над целта.

Домакините се изнервиха, че не могат да вкарат и Сарате беше изгонен с директен червен картон за влизане отзад срещу Бастиен.

Лукас Кастро можеше да вкара победен гол за Киево, но Татарушану спаси удара му с глава.

И точно когато продължението изглеждаше неизбежно Масимо Гоби спъна Бернардески отзад за дузпа, а потърпевшият атакуващ халф не трепна и прати Виола напред с точен шут от 11-те метра за 1:0 в 93-ата минута.

УЕФА глоби Барселона

Заради поведение на фенове в мач от Шампионска лига

Германия остава без няколко футболисти за подготовката на Евро 2024

Със сигурност един измежду Байерн и Реал Мадрид ще играе финал в ШЛ, което обърква плановете на Нагелсман