Реал (М) и Севиля сътвориха зрелищно голово шоу на "Рамон Санчес Писхуан" (ВИДЕО)

"Кралския клуб" продължава напред за Купата на Краля с общ резултат 6:3

Реал Мадрид и Севиля сътвориха едно истинско зрелище в осминафиналния двубой реванш за Купата на Краля. Двата тима направиха 3:3 в днешния двубой и след 3:0 в първия мач в полза на Реал, Севиля  напусна надпреварата. В първата среща Хамес Родригес бе точен на два пъти и с гол на Варан „кралския клуб” си осигури повече от комфортен аванс за реванша на „Рамон Санчес Писхуан”. Реал Мадрид вече държи и рекорда в Испания за най-много мачове във всички турнири без загуба- 40 на брой.

Севиля започна ударно двубоя и още в 34-ата секунда Серхио Ескудеро отправи мощен шут към вратата на Реал, но Кико Касия бе заел добра позиция и изби.

Няколко минути по-късно Корея с удар по земя затрудни Касия, който успя с усилие да отбие в корнер.

Натискът на домакините даде резултат в 10-ата минута, когато Данило вкара топката в собствената си врата. При центриране отдясно на бразилецът опита да избие с глава, но вместо това насочи топката към собствената си мрежа за 1:0.

Реал отговори бързо чрез Марко Асенсио, който шутира от дистанция, но Давид Сория съумя да избие.

Една от най-чистите положения за гостите дойде в 24-ата минута след грешка на Адил Рами, който върна слабо към вратаря, Сория при опита си да изчисти удари в тялото на Мариано Диаз, но за късмет на Севиля кълбото излезе в аут.

Севиля продължи с натиска си, но вратарят на Реал успя да опази мрежата си от втори гол.

След почивката гостите вдигнаха оборотите, а Мариано Диаз още в 46-ата от добра позиция можеше да върне паритета, но стреля много неточно.

Две минути по-късно  Марко Асенсио завърши страхотен пробив с гол. 21-годишният испанец пое топката в полето на Реал и пробяга почти целия терен, за да завърши с точен удар за 1:1.

Севиля не падна духом и в 54-ата минута отново поведе. Ескудеро центрира в полето на гостите, където Йоветич засече в движение за 2:1.

Отново Йоветич стреля опасно в 63-ата, но Кико Касия спаси, а две по-късно Бен Ядер можеше да покачи на 3:1, но ударът му с глава прати кълбото покрай страничната греда.

При прострелно центриране в 77-ата вратарят на гостите опита да избие, но прати топката в краката на Ибора, който добута топката за 3:1.

Точка на спора сложи Серхио Рамос, който реализира в 83-ата от дузпа, след наказателен удар отсъден за нарушение срещу Каземиро.

В добавеното време влезлият като резерва Карим Бензема вкара за крайното 3:3.

Реал Мадрид е и последният отбор класирал се за четвъртфиналите на турнира. Ето кои са и останалите седем отбора продължили напред: Ейбар, Селта Виго, Атлетико Мадрид, Алавес, Алкоркон, Реал Сосиедад и Барселона.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини