Вики Томова отпадна на крачка от основната схема в Австралия

Българката спечели с 30 точки за световната ранглиста

Виктория Томова загуби в третия кръг на квалификациите на Откритото първенство по тенис на Австралия.

Българката допусна поражение с 5:7, 2:6 срещу японката Ери Ходзуми за 101 минути на корта. 21-годишната софиянка допусна пробив още в първия гейм на двубоя, но след това успя да изравни до 3:3 и в този момент имаше предимство.

След няколко равностойни гейма Вики допусна пробив за 5:6, който се оказа решителен. След него тя поиска медицински таймаут заради проблеми с рамото, като очевидно усещаше болки. След завръщането й на корта Хозуми успя да затвори сета.

Развитието на първата част и физическите проблеми разколебаха Томова. Тя продължи да се бори, но вече японката имаше психологическо предимство и се възползва.

Хозуми проби за 3:2 и това пречупи българката, а съперничката й завърши мача след пет поредни спечелени гейма.

Тя си тръгва от Австралия с 30 точки за световната ранглиста.