Барселона схруска Лас Палмас с 5:0, "голям шлем" за Меси (ВИДЕО+СНИМКИ)

Без Неймар и Пике, Луис Суарес вкара два, а Меси добави един за разгрома

С два гола на Луис Суарес и по един на Лео Меси, Арда Туран и Алейш Видал Барселона разгроми Лас Палмас с 5:0 пред 81 840 души на „Ноу Камп” в 18-ия кръг на Ла Лига. С успеха „блаугранас” излезе поне временно на второ място с 38 точки, на две зад Реал Мадрид, който е с два мача по-малко. Севиля е трети 36, а в неделя приема точно „кралете” в голямото дерби на кръга.

След головете си днес Луис Суарес и Лео Меси водят заедно в голмайсторската листа в испанския елит с по 14 попадения. Лас Палмас беше единственият отбор в Примера, срещу който Меси не беше вкарвал, но днес той направи "Голям шлем". Лас Палмас е 35-ият испански отбор, срещу който той вкарва.

Луис Енрике днес даде пълна почивка на Пике, който не беше в групата, а Неймар и Иниеста седнаха на пейката. Арда Туран зае мястото на бразилеца и схемата се измени от 4-3-3 на 4-4-2 с Меси и Суарес на върха, а Арда и Андре Гомеш играеха по фланговете.

Мачът започна с крайно неточен удар на Меси от фаул след трите му поредни мача с попадение от пряк свободен удар.

Първият гол за Барселона не се забави много и дойде в 14-ата минута. Андре Гомеш беше изведен по десния фланг и веднага центрира ниско на крака на Луис Саурес, който с десния крак насочи силно в близкия ъгъл за 1:0. Гостите искаха засада, но Мичел покри Гомеш при паса преди неговата асистенция.

Меси намери Рафиня в наказателното поле, бразилецът обаче би силно встрани покрай левия страничен стълб. Вратарят Хави Варас спаси нисък изстрел на Андре Гомеш след подаване на Суарес. Андре Гомеш беше намерен от Бускетс, с едно докосване си освободи място на чиста позиция, но вместо да нацели 7-метровата врата прати в аут.

Варас изпусна шут, Меси от засада пое топката, с финт литна трима, но острото му подаване не бе засечено от никого. До почивката вратарят изби удар от фаул на Меси под гредата, а после спаси и един на един срещу аржентинеца с един крак.

Така Барса имаше само гол аванс до почивката, но неспирните атаки доведоха до порой от попадения през втората част.

Седем минути след паузата Арда пусна за Рафиня вляво, острото центриране бе изпуснато от вратаря и Меси отблизо стигна първи, за да вкара с лекота – 2:0 и гол в 4-ти пореден мач за Меси.

Още пет минути минаха и Барса оформи класика. Рафиня подаде наблизо в наказателното поле за Луис Суарес, който с едно движение се нагласи и елиминира защитник, а после като по конец прати в далечния долен десен ъгъл.

След още две минути Луис Суарес изскочи зад защитата, Варас му попречи да направи хеттрик очи в очи с него, но Арда Туран просто ритна в празната врата за 4:0. Енрике остави Суарес без хеттрик като го смени и пусна Пако Алкасер.

Алкасер се включи с ентусиазъм и 10 минути преди края получи отдясно, подаде на Алейш Видал и бившият бек на Севиля вкара първия си гол в официален мач за шампионите – 5:0. Пако Алкасер имаше шанс да се разпише, но защитник го блокира в последния момент.