Пестеливо 1:0 за Атлетико над Бетис и освирквания на "Калдерон" (ВИДЕО)

Трета поредна победа със суха мрежа в Примера за "дюшекчиите"

Атлетико Мадрид записа трети пореден успех със суха мрежа в Примера дивисион след минимално 1:0 у дома над Бетис в 18-ия кръг.

През седмицата „дюшекчиите” паднаха на „Калдерон” с 2:3 от Лас Палмас, но продължиха напред за Купата на краля, но тази вечер нямаше такива отпускания.

В осмата минута Симе Вършалко центрира от дясното крило, топката бе отклонена към втора греда и там Николас Гайтан изпревари пазача си, за да мушне в мрежата за 1:0.

След средата на полувремето домакините леко отстъпиха и Бетис можеше да накаже лош пас назад на Стефан Савич, но вратарят Моя се справи лесно с изстрела на Рубен Кастро. Гостите изпуснаха най-добрия си шанс точно преди паузата и Жонас Мартин стреля слабо под натиска на защитник след центриране на италианеца Пичини.

Леки освирквания се чуха на „Висенте Калдерон” в началото на втората част, но Атлетико се задоволяваше с аванса от един гол.

Диего Симеоне включи Яник Ферейра Караско и Кевин Гамейро от пейката, но тяхната скорост не донесе голови положения и мадридчани взеха своето в пестелив стил.

Атлетико е 4-ти с 34 точки, зад Севиля с 36 и мач по-малко, Виляреал остана пети с 30 и също мач по-малко. Бетис е 14-ти с 21 точки.

Шави: Позорно е, че няма технология на голлинията

„Не заслужавахме да загубим, играхме по-добре от Реал“, смята треньорът на Барса

Бетис надви Валенсия и влезе в зона "Европа"(ВИДЕО)

Севилци стигнаха до успех с 2:1 като гости

Селта надви Лас Палмас след рецитал на Аспас (ВИДЕО)