Героичен вратар на Киево не спря обрата на "нерадзурите"(ВИДЕО)

Пета поредна победа за Интер в Серия А след 3:1 над Киево

Интер постигна драматичен обрат за 3:1 у дома над Киево за петата си поредна победа в Серия А. Ветеранът Серджо Пелисиер даде аванс на „Летящите магаренца” с единствения удар на гостите преди почивката, но след паузата Икарди и Иван Перишич пет минути преди края донесоха шеста поредна победа на „нерадзурите” на собствен терен. В 92-ата минута Едер оформи крайното 3:1.

Въпреки загубата, изключителен мач изигра вратарят на Киево Стефано Сорентино, задържал интригата до самия край със спасяване след спасяване при неуморните атаки на Интер.

Икарди направи ранен пропуск с глава, а новото попълнение Роберто Галярдини, дошъл от Аталанта, се размина с гола заради спасяване на вратаря Стефано Сорентино. Икарди нацели мрежата от външната страна от малък ъгъл, а Кандрева накара Сорентино да избива под гредата с опит от дистанция.

Въпреки целия натиск на тима на Стефано Пиоли и рекордните за този сезон в италианския елит 34 центрирания пред вратата на Киево само за първата част, гостите поведоха с единствения си удар до почивката. Валтер Бирса центрира от корнер, а ветеранът Серджо Пелисиер от воле матира Самир Ханданович в 34-ата минута.

Сорентино отрази изстрел с глава на Галярдини на голлинията, Перишич облиза гредата, а удар на Икарди също бе париран от стража на гостите след друг ъглов удар.

Втората част започна изненадващо с голово положение за гостите, но Ханданович отрази шута на Пелисиер.

После отново дойдоха минути на Сорентино, който докара Перишич до отчаяние, спасявайки удара му с глава от непосредствена близост.

Вратарят най-сетне капитулира в 69-ата минута и Мауро Икарди засече акробатично пред вратата хубаво центриране на Кандрева отдясно за 1:1. Икарди също не успя да пробие стража с мощна тупалка.

Перишич нямаше късмет с остър удар, оставил Сорентино на място, но крепостта на Киево все пак падна в края.

В 86-ата минута Иван Перишич получи подаване от Жоао Марио вляво, на скорост влезе към наказателното поле, бързо смени посоката покрай защитник и с отсечен шут направи 2:1, след като топката удари крака на вратаря, но влезе в мрежата.

Дълбоко в добавеното време Паласио поднесе удобна топка за Едер, който насочи в долния десен ъгъл от упор за 3:1.

Интер изравни Милан с по 36 точки и двата тима делят пета и шеста позиция, но „росонерите” имат  мач по-малко. Киево е 11-ти с 25 точки.

13 0 Сампдория 19 6 5 8
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини