Евертън разнищи Сити с 4:0, нанесе най-тежкото поражение в кариерата на Гуардиола (ВИДЕО+СНИМКИ)

Двама вкараха дебютните си голове за "карамелите" срещу разпасаната команда на Пеп

С 4 точни удара Евертън вкара 4 гола на Манчестър Сити и отдалечи „гражданите” от първото място във Висшата лига. Двубоят от 21-ия кръг завърши 4:0. Тимът на Пеп Гуардиола допусна 5-а загуба в английското първенство този сезон и остана на 10 точки от лидера Челси.

Мениджърът на гостите от Манчестър претърпя най-тежкото си поражение като старши треньор в първенство на дадена страна.

Евертън нямаше победа в последните си 7 мача във Висшата лига срещу Манчестър Сити. Гражданите пък бяха спечелили две от последните си три визити на „Гудисън” (плюс едно равенство).

Началото бе по-добро за Евертън и техен гол не бе признат поради засада на Миралас.

Ман Сити обаче трябваше да получи дузпа в 13-ата минута, когато Рахим Стърлинг беше приклещен в сандвич между вратаря Роблес и Лейтън Бейнс, но реферът подмина ситуацията.

В 34-ата минута вече нямаше засада и Евертън откри резултата. Отаменди разсече защитата на Сити с подаване през центъра. Миралас сви за Лукаку и нападателят с едно докосване прати в мрежата на Клаудио Браво.

В 4 от последните си 7 мача във Висшата лига Сити допусна гол при първия удар към тяхната врата.

Сити реагира веднага и в 39-ата минута Стърлинг произведе мълния в гредата.

Второто полувреме започна ударно за домакините. Кевин Миралас удвои, след като защитата на Сити на два пъти допускаше белгиецът да бъде извеждан и в крайна сметка крилото отбеляза третия си гол този сезон.

Закупеният от Манчестър Юнайтед за 24 милиона паунда дефанзивен халф Морган Шнайдерлин дебютира за Евертън в 65-ата минута.

Тийнейджърът Том Дейвис сложи точка на спора с гол за 3:0 в 76-ата минута. 18-годишният халф започна атаката зад центъра, направи фантастичен пробив, след което бе изведен сам срещу вратаря и елегантно го прехвърли.

Дейвис вкара първия си гол за Евертън в кариерата, а Клаудио Браво допусна гол в 13 от последните 21 удара в неговата врата.

Това не беше всичко. В добавеното време Адемола Лукмън дебютира за „карамелите” с гол, възползвайки се от грешка на Джон Стоунс.

Така, Сити допусна втора загуба в последните си три мача във Висшата лига (0:1 от Ливърпул на 31 декември) и остана с 42 точки на 5-ото място. Лидер е Челси с 52.

Евертън, който записа трета победа (плюс едно равенство) в последните си четири мача за първенство, се нарежда 7-и с 33 точки.

Почетино след разгрома от Арсенал: Предадохме се

Мениджърът на Челси беше крайно разочарован след 0:5 от градския съперник

Резервата Милик прати Юве на финал за Купата (ВИДЕО)

Лацио загуби драматично в Рим с 1:2 и отпадна