Берое победи Нефтохимик в първия си мач за годината (СНИМКИ)

Георги Божилов вкара победния гол, а двама младоци играха за първи път за Берое

Берое се наложи с 1:0 над Нефтохимик в първата си контрола за годината. Мачът бе в Стара Загора, а домакините спечелиха с гол на Георги Божилов в 12-та минута. Срещата се игра при тежки метеорологични условия, но перфектно почистен терен на комплекс „Берое“.

Във втората минута Венцислав Василев центрира от десния фланг, но защитата на гостите се справи.

В 6-та минута Любомир Божилов центрира от корнер, а Хашев засеюе с глава, но топката премина далею от целта.

Минута по-късно Почански проби и стреля от малък ъгъл, но Георгиев улови.

В 9-та минута Като получи добър пас от Божилов, напредна фронтално и стреля, но топката премина над целта.

Берое излезе напред в резултата в 12-та минута, когато Като намери Георги Божилов на границата на пеналта. Той се освободи от играч на гостите и прати топката в мрежата на Георгиев за 1:0 и първи гол на Берое през 2017 г.

Минута след това Хазуров проби опасно и центрира остро, но Иванов се намеси и изчисти. В 18-та минута Почански центрира добре на втора греда, където Мапуку пробва удар от въздуха, но той бе неуспешен. Топката попадна у Василев, който я върна в пеналта с добро центриране, но там Почански остана под кълбото.

Минута след това домакините организираха нова добра атака. Като намери Почански, който финтира бранител и центрира на втора греда. там Мапуку свали за Божилов и той стреля, но топката мина на сантиметри от горната греда. В 22-та минута Мапуку пробва удар по земя от около 22 м, но Георгиев спаси. Три минути след това Пенев центрира в пеналта, но Георгиев скочи над всички и улови.

В 26-та минута Вълчанов проби и навлезе опасно в наказателното поле на Михайлов, но ударът му се удари във външната страна на мрежата в аут. В 29-та минута Виктор Хомей центрира остро, но Миланов се намеси сигурно пред погледа на Хазуров и изчисти в корнер. Минута след това Манев овладя центриране на Романов в пеналта и стреля, но топката премина над вратата.

В 38-та минута Пенев центрира добре от фаул, Иванов засече с глава, Георгиев спаси, но топката попадна у Почански. Той центрира на втора греда, където Мапуку засече от въздуха, но топката срещна гредата и излезе в аут.

Макенджиев замени Михайлов на почивката, а всички резерви на гостите влязоха в игра. Второто полувреме започна без сериозни опасности. Първата дойде в 51-та минута, когато Хомей центрира, а Венцислав Христов засече, но топката излезе в аут. Минута след това Вълчанов центрира остро от фаул, но Макенджиев се намеси сигурно и изби. Венцислав Василев получи жълт картон в 58-та минута за груб фаул.

В 61-та минута в игра се появиха Емин Ахмед, Том и Пламен Тенев, които замениха Кохей Като, Атанас Зехиров и Илия Миланов. В 70-та минута Том стрлея от около 24 м, но топката премина на сантиметри от гредата. В тази минута Денислав Станчев замени Ерик Почански. Станчев е роден през 2000 г. и направи своя неофициален дебют за представителния отбор.

Надим Ангелов също дебютира за мъжете в 77-та минута, когато замени Иванов. Руси Чернаков пък влезе на мястото на Мапуку. В 82-та минута Станчев проби опасно и стреля, защитник изби и топката попадна у Чернаков, който стреля от точката за дузпа, но Василев се намеси и изби.

В 86-та минута Венцислав Христов стреля от малък ъгъл, но Макенджиев се намеси сигурно и изби в корнер.

Стартови състави:

„Берое“: 1. Михаил Михайлов, 21. Венцислав Василев, 71. Илия Миланов, 6. Иво Иванов, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 91. Ерик Почански, 10. Жуниор Мапуку, 14. Георги Божилов; резерви: 22. Благой Макенджиев, Денислав Станчев, Надим Ангелов, Руси Чернаков, Пламен Тенев, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

„Нефтохимик“: 1. Янко Георгиев, 19. Михаил Орачев, 6. Ангел Грънчов, 3. Георги Хашев, 26. Виктор Хомей, 13. Йордан Йорданов, 32. Любомир Божилов, 7. Иван Вълчанов, 11. Владислав Романов, 24. Костадин Хазуров, 22. Емануил Манев; резерви: 1. Ивайло Василев, 8. Николай Димитров, Георги Вълчев, 20. Яни Пехливанов, 2. Костадин Велков, 91. Венцислав Христов, 15. Живко Петков, Симеон Русев; старши треньор: Христо Янев;