България U18 загуби от Словакия U18 и ще играе за 7-ото място на турнира "Гранаткин" в Санкт Петербург

Следващият съперник на България ще бъде Словения

Юношеският национален отбор до 18 г. загуби от Словакия U18 с 1:3 в двубой за разпределение на местата от 5-то до 8-мо в крайното класиране на турнира "Валентин Гранаткин", който се провежда в Санкт Петербург, Русия, съобщава сайтът на БФС.

Словакия откри в резултата в 11-та минута чрез Мартин Римаренко, който преодоля Христо Лалев с удар от 11 метра.

Националите възстановиха статуквото в 18-та минута. Борислав Вакадинов центрира отляво в наказателното поле, Мартин Минчев стреля, топката рикошира в горната греда и премина голлинията за 1:1.

Минута по-късно словаците отново поведоха. Мартин Вициан прати топката в мрежата с мощен удар от 20 метра.

В 33-та минута Иван Митрев можеше да изравни за България, след като бе изведен на чиста позиция от Мартин Минчев, но ударът му бе спасен от Доминик Такач.

В 52-та минута националите останаха с 10 души на терена. Резервата Антон Тунгаров задържа Якуб Кудлишка в наказателното поле, а реферът Кирил Силантиев му показа директен червен картон и отсъди дузпа в полза на Слoвакия. Растислав Кружлияк застана зад топката и оформи крайното 1:3.

Следващият съперник на България ще бъде Словения. Двубоят, който е за разпределение на местата от 7-мо до 8-мо ще се състои на 21.01.2017 г., събота от 10:00 часа (българско време).

България
U18 – Словакия U18 1:3
Голмайстори: 0:1 Мартин Римаренко (11); 1:1 Мартин Минчев (18); 1:2 Мартин Вициан (19); 1:3 Растислав Кружлияк (53, дузпа)
Жълти картони: Александър Златков (България); Мартин Римаренко (Словакия);
Червени картони: Антон Тунгаров (България)
България U18: 12. Христо Лалев, 5. Александар Бастунов - к., 3. Борислав Вакадинов, 6. Иван Калайджийский, 11. Митко Митков (Георги Костов, 86), 8. Илия Груев, 20. Ерол Дост, 10. Александар Златков (Георги Георгиев, 76), 17. Мартин Ковачев (Антон Тунгаров, 21), 18. Мартин Минчев (Лъчезар Георгиев, 54), 9. Иван Митрев (Мартин Семерджиев, 76)
Селекционер: Викторио Павлов
Словакия U18: 12 Доминик Такач (Фредерик Валах, 46), 16 Петер Войтович (Станислав Дуцар, 46), 2 Марио Мрва (Филип  Вашко, 46), 5 Мартин Червеняк (Доминик Шпирияк, 46), 6 Рихард Бедяч - к. (Якуб Кудлишка, 46), 11 Мартин Вициан (Йозеф Шпирка, 74), 8 Матей Грешак , 17 Мартин Римаренко , 7 Бранислав Слука (Растислав Кружлияк, 46), 4 Давид Филинский , 20 Матей Мадленяк
Селекционер: Милан Милатински
Съдия: Кирил Силантиев

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор