Ливърпул оцеля в Плимут, благодарение на първия гол на Лукас Лейва от 2010 г. насам (ВИДЕО)

Нюкасъл остави Бирмингам без победа при Дзола, Саутхемптън ужили Норич в добавеното време

Ливърпул се наложи с 1:0 над четвъртодивизионния Плимут Аргайл като гост в преиграване от 3-ия кръг на турнира за Купата на английската футболна асоциация.

Двата отбора трябваше да преиграват на „Хоум Парк” след 0:0 на „Анфийлд” преди седмица и половина.

Юрген Клоп направи 9 промени в своя състав. Единствено Александър-Арнолд и Ориги запазиха своите места, докато Стъридж, Коутиньо и Гомес бяха сред онези, които бяха предпочетени. Лорис Кариус замени Симон Миньоле под рамката.

Лукас Лейва, който беше под въпрос, откри резултата в 19-ата минута, засичайки с глава центриране от корнер на първата греда. Асистенцията бе на Коутиньо.

Лукас вкара първия си гол за Ливърпул от 16 септември 2010 г. насам. Преди повече от 6 години той беше точен срещу Стяуа Букурещ в Лига Европа.

Плимут можеше да изравни в 33-ата минута, когато Арнолд Гарита опита да засече центриране отдясно на пробилия отлично Оскар Трелкелд, но бе притиснат от Александър-Арнолд, който изчисти в корнер.

Резервата Хари Уилсън, който дебютира за Ливърпул, можеше да вкара първия си гол с червения екип, когато вратарят Макормък изби в неговите крака, но топката прехвърли вратата при рикошета.

Плимут получи златен шанс в 78-ата минута, когато Джервис улучи гредата с ножичен удар, като Кариус отгледа топката.

Ливърпул получи шанс да затвори мача в 86-ата минута, когато Ян Сонго’о повали Морено в наказателното поле и реферът нямаше как да не посочи бялата точка и да покаже жълт картон на защитника. Вратарят Макормък обаче спаси дузпата, бита несериозно от Дивок Ориги.

Ориги е първият футболист на Ливърпул, който прави пропуск от бялата точка (във всички турнири) след 11 точни изпълнения. За последно Стивън Джерард пропусна срещу К.П.Р. през май 2015 г.

Ливърпул среща втородивизионния Уулвърхемптън у дома в четвъртия кръг.

Два гола на Мат Ричи помогнаха на Нюкасъл да победи с 3:1 колегите си от Чемпиъншип Бирмингам на „Сейнт Джеймс Парк”.

Домакините излязоха напред в 9-ата минута, когато Йоан Гуфран беше съборен от вратаря на „сините” Адам Легдинс след изящен пас на Джонджо Шелви, като Ричи реализира отсъдената дузпа.

След това Гуфран вкара отличен втори гол в доминиращото първо полувреме за „свраките”, овладявайки свободен удар на Шелви, измъквайки се от своя пазач и завършвайки с нисък удар.

Внезапно Бирмингам започна да създава положения, след като Дейвид Котърнил намали в 71-ата минута, но домакините реагираха веднага и Ричи засече центриране на Шелви в добавеното време.

В четвъртия кръг тимът на Рафа Бенитес ще гостува на представителя на Първа лига Оксфорд Юнайтед.

Бирмингам пък взе още не може да постигне победа под ръководството на Джанфранко Дзола вече в 7-и мач.

Шейн Лонг отпразнува 100-ия си мач за Саутхемптън с победен гол в добавеното време в преиграването срещу Норич .

Нападателят на Ейре връхлетя, след като вратарят Майкъл Макгавърн изби центриране отляво на Сам Макуин и заби за крайното 1:0.

Гостите от Чемпиъншип Норич, които имаха само една победа в 7 мача, не успяха да запишат дори един точен удар.

Сега „светците” ще срещнат съперниците си от Висшата лига Арсенал в четвъртия кръг. Двубоят е на 28 януари.

Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини