Берое направи 1:1 с Поморие във втората зимна проверка (СНИМКИ)

В събота Берое заминава на подготвителен лагер в Кипър, където ще изиграе 4 контроли

Берое завърши 1:1 срещу Поморие във втората си контрола от зимната подготовка. Резултатът бе открит в 9-та минута от Жуниор Мапуку. Христо Лемперов изравни от дузпа в 24-та минута.

Двата тима започнаха динамично срещата, но по веднъж опасни атаки за отборите бяха спирани със засади. Резултатът бе открит в 9-та минута, когато Матеас Делич догони една топка по десния фланг и центрира в наказателното поле. Там Божилов намери триково Мапуку и той прати топката в мрежата с точен шут от границата на малкото наказателно поле – 1:0 за Берое.

В 14-та минута Пенев центрира от фаул, но бранител на гостите успя да изчисти. Две минути след това Божилов изведе Денислав Станчев по левия фланг. Той центрира в пеналта, където намери непокрития Мапуку, но ударът на нападателя мина над гредата.

В 24-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Ростислав Петров изведе Милен Танев в наказателното поле и той бе съборен от Василев. Зад топката застана Христо Лемперов, който прати кълбото в долния ляв ъгъл за 1:1.

В 38-та минута Мапуку получи пас от Иванов, напредна и стреля от малък ъгъл, но Тодоров улови. Минута след това „Берое“ организира нова добра атака, при която първо Пенев, а след това и Тенев центрираха остро в пеналта на гостите, но бранителите на „Поморие“ се справиха. В 41-та минута Милен Танев стреля от далечна дистанция, но топката премина далеч от целта.

Минута преди края на първото полувреме Станчев получи пас от Божилов и стреля по диагонала, но не намери рамката на вратата. В самия край на първата част гостите изпълниха два последователни корнера, които завършиха с удар на Петров, но топката излезе в аут. Така почивката дойде при резултат 1:1.

В паузата гостите пуснаха всички налични резерви. В състава на Берое в игра влязоха  Ерик Почански, Борислав Цонев, Атанас Зехиров. Те замениха Денислав Станчев, Иво Иванов и Пламен Тенев.

Още в началото на втората част гостите организираха опасна и бърза атака, но Веселин Пенев се намеси сигурно и предотврати удар на нападателя на „Поморие“. Веднага след това и Венци Василев се намеси решително и блокира удар към вратата на Михайлов. В 51-та минута Цонев центрира опасно, но вратарят на „Поморие“ успя да изпревари Мапуку и изби. Две минути след това Пенев центрира от корнер, Божилов засече с глава, но бе неточен. В следващата атака отново удар на Божилов бе блокиран от защитник.

В 56-та минута домакините организираха много добра атака, при която Почански предостави на Зехиров, той центрира и топката попадна у Пенев. Бранителят стреля по диагонала, но не успя да намери рамката на вратата. В следващата атака Почански центрира остро, но вратарят на гостите изпревари Мапуку в последния момент и улови.

Натискът на Берое продължи и в 59-та минута Зехиров стреля от ъгъла на пеналта, но в аут. Домакините бързо отнеха топката и Делич също обстрелва вратата от границата на наказателното поле, но отново без успех. В 65-та минута Том и Емин Ахмед замениха Божилов и Делич. В 70-та минута Надим Ангелов и Руси Чернаков замениха Венцислав Василев и Кохей Като.

В 73-та минута многоходова атака за Берое бе спряна с нарушение срещу Мапуку на границата на пеналта. Зад топката застана Веселин Пенев, чийто удар обаче не намери рамките на вратата.

В 81-та минута Борислав Цонев проби през центъра и стреля, но Панев улови. Веднага след това Том изведе Ахмед сам срещу стража, но Панев успя да блокира удара. Две минути след това Цонев стреля от пряк свободен удар, но вратарят улови.

В 89-та минута гостите можеха да стигнат до успеха след бърза атака, при която играч на „Поморие“ остана сам срещу Михайлов, но ударът му не намери целта. До края нямаше опасни ситуации и двубоят завърши 1:1.

Утре Берое заминава на подготвителен лагер в Кипър, където ще изиграе 4 контроли. Отборът се завръща в България на 2 февруари.

Берое: Михаил Михайлов, Пламен Тенев, Венцислав Василев, Иво Иванов, Веселин Пенев, Кохей Като, Георги Динков, Матеас Делич, Денислав Станчев, Георги Божилов, Жуниор Мапуку
Резерви: Илия Миланов, Надим Ангелов, Атанас Зехиров, Ерик Почански, Руси Чернаков, Емин Ахмед, Том; старши треньор: Ферарио Спасов

Поморие: 12. Димитър Тодоров, 25. Слави Шопов, 5. Георги Петков, 3. Мартин Василев, 13. Мирослав Коев, 4. Ростислав Петров, 22. Христо Лемперов, 20. Илиян Шерденов, 27. Милен Танев, 7. Иван Колев, 17. Станислав Ганев
Резерви: Димитър Панев, Станислав Жеков, Живко Илиев, Деян Лозев, Кирил Георгиев, Антон Иванов, Бекир Расим, Ахмед Ахмедов, Мартин Иванов; старши треньор: Малин Орачев