Левски загуби първата си контрола в Кипър (ВИДЕО)

„Сините” отстъпиха пред Виторул с 1:2 пред стотина зрители

Левски загуби първата си контролна среща в Кипър. „Сините” отстъпиха пред лидера в румънското първенство Виторул с 1:2. Двубоят, който се проведе на стадиона в Дериния, на 12 километра от Агия Напа, бе изгледан от около 100 зрители.

През първото полувреме старши треньорът на Левски Елин Топузаков заложи на следните 11:

Николай Кръстев, Йоанис Скондрас, Сърджан Лукин, Александър Др. Александров, Веселин Минев, Георги Костадинов, Роман Прохазка, Илия Юруков, Божидар Краев, Амаду Сукуна, и Антонио Аниете

Резултатът бе открит още в петата минута, когато румънският отбор проведе бърза атака. Алекс Нимели бе изведен и с добре премерен удар не остави шанс на вратаря Николай Кръстев. При това положение останаха съмнения за засада.

В 19-ата минута Виторул удвои преднината си. Тогава Лорин Пурец овладя топката на границата на наказателното поле след центриране от ъглов и след мощен удар се разписа.

„Сините” имаха няколко добри възможности за гол, открили се пред Краев и Сукуна. В 23-ата минута Георги Костадинов прати топката във вратата, но голът не бе зачетен заради засада.

След почивката Топузаков пусна други 10 футболисти, като остави само вратаря Кръстев, който бе заменен в 60-ата минута от Шейтанов - Сашо Александров, Давид Яблонски, Димитър Пиргов, Мики Орачев (70-Санберг), Ивайло Найденов (70-Димитров), Джереми де Нойеер, Мехди Бурабия, Франсис Нар, Станислав Иванов (70-Янев), Бабатунде Адениджи.

През второто полувреме положения имаше и пред двете врати, като Бурабия и Адениджи направиха пропуски.

Три минути преди края на редовното време Сашо Александров вкара красив гол. Той би силно от дистанция и прати в горния десен ъгъл. Отборът на Левски можеше и да стигне до равенството, но секунди преди края удар от пряк свободен мина покрай вратата.

Следващият мач на Левски е срещу Уйпещ на 29 януари.