Шампионските мечти на Ливърпул бяха попарени на "Анфийлд" от затъналите "лебеди" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Суонзи нанесе първа загуба на Ливърпул у дома този сезон след драматично 3:2, първи успех за Пол Клемънт

Суонзи шокиращо победи за първи път на „Анфийлд”, смазвайки мечтите на Ливърпул за титла след 3:2 в първия мач от 22-ия кръг на Висшата лига. След нулева първа част Фернандо Йоренте вкара два бързи гола за „лебедите” в 48-ата и 52-ата минута, но Роберто Фирмино набързо изравни с два гола на своята сметка до 69-ата минута. Ливърпул  хвърли всичко в атака и Гилфи Сигурдсон ги наказа в 74-ата минута с трети гол за гостите.

За Суонзи това беше дебютна победа под ръководството на новия мениджър Пол Клемънт, а Ливърпул загуби у дома за първи път този сезон и за първи път на домашната сцена от над година насам, когато бе пречупен от Манчестър Юнайтед. Така единственият отбор без загуба на собствен терен във Висшата лига остана Тотнъм.

Ливърпул, който се надява да прекъсне годините без титла, остана трети с 45 точки, на 7 зад лидера Челси, който е с мач по-малко. 45 и мач по-малко има и вторият Тотнъм, докато Арсенал, Сити и Юнайтед имат шанс да изпреварят или настигнат мърсисайдци.

Юрген Клоп направи две промени онова 1:1 в дербито с Манчестър Юнайтед, връщайки Коутиньо и Клайн сред титулярите. Новото попълнение на уелсците Мартин Олсон направи дебют от първата минута след привличането от Норич.

Емре Джан направи първия пропуск с удар с глава над гредата в 9-ата минута. Клейн центрира добре за Лалана, който на втора греда акробатично шутира също над целта.

С първата си сериозна атака гостите показаха, че могат да бъдат опасни и Том Керъл удари близката греда в левия ъгъл след нисък удар и рикошет от крака на Ловрен, който заблуди Миноле.

Моусън блокира Фирмино в ключов момент пред вратата на гостите, които удържаха въпреки превеса в червено. Бразилецът направи още два пропуска до почивката, но нито веднъж на Фабиански не се наложи да спасява преди паузата.

Втората част се превърна в голова фиеста и изненадващо гостите дадоха нейния старт. Центриране от корнер беше свалено от Фернандес, Раутлидж чукна за Йоренте и бившият нападател на Ювентус отблизо откри резултата в 48-ата минута.

Само 4 минути след това защитата на Ливърпул се провали за втори път и Йоренте с глава заби втория си гол след центриране на Том Керъл отляво.

Мърсисайдци намериха морални сили и се върнаха бързо в мача. Само три минути след второто попадение на Йоренте, Джеймс Милнър центрира от лявото крило, а Роберто Фирмино надви Олсон във въздушния двубой и с глава намали на 1:2.

Гостите искаха втори жълт картон за фаул на Рагнар Клаван срещу Йоренте, но такъв не последва. Клоп пък пусна Даниел Стъридж, а Моусън с глава качи върху мрежата и Миноле си отдъхна.

В 69-ата минута Вайналдум с лекота надбяга Фернандес по левия фланг и центрира, Фирмино укроти кълбото на гърди и от ждроб изравни за 2:2 с втория си гол.

Веднага след гола Клоп направи още една атакуваща смяна и включи Ориги на мястото на Джан. Всички мисли на домакините бяха насочени към пълен обрат, но в 74-ата минута те бяха попарени. Том Керъл тръгна наглед безнадеждно срещу цялата защита на Ливърпул, Клаван в опит да изчисти всъщност подаде на Сигурдсон, който само това чакаше и прониза Миноле по диагонала в десния ъгъл – 3:2.

Този трети гол сякаш уби целия устрем и ентусиазъм в играта на домакините и до края те имаха само две възможности, пропуснати от Адам Лалана и Ливърпул загуби на „Анфийлд” за първи път от 17 януари 2016-а.

Суонзи с тази победа директно скочи от последното място направо на 17-о и временно се измъкна от изпадащите пред Кристъл Палас, Хъл и Съндърланд.

9 0 Стоук 21
Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини