Борусия (Дортмунд) с трудна победа срещу 10 от Вердер (ВИДЕО)

Двубоят на „Весерщадион” завърши 2:1, вратарят Дробни получи директен червен картон

Борусия (Дортмунд) започна 2017 г. в Бундеслигата с трудна победа при гостуването си на Вердер (Бремен). Двубоят на „Весерщадион” завърши при резултат 2:1. Домакините довършиха двубоя с 10 души, след като вратарят им Ярослав Дробни получи директен червен картон в края на първото полувреме.

Двата отбора предложиха приятен за окото, атакуващ и динамичен футбол, като интригата бе до самия край. Резултатът бе открит още в петата минута, когато Марко Ройс изведе Андре Шурле в наказателното поле, той преодоля вратаря и хладнокръвно се разписа.

Малко след това голмайсторът Шурле бе близо до втори гол след атрактивно изпълнение, което принуди Дробни да се намесва решително.

Отборът на Вердер също имаше своите шансове. В 35-ата минута Вайндерфелер спаси силен удар на Писаро от близко разстояние.

В 39-минута Дробни остава отбора си с човек по-малко. Той излезе да посрещне откъсналият се Ройс и го ритна в бедрото, за което получи директен червен картон. Останаха съмнения, че Марко Ройс бе в засада, когато бе изведен. Вратарят Феликс Вийдвалд застана под рамката, а теренът напусна Клаудио Писаро.

В заключителните моменти на първото полувреме Фриц можеше да изравни. Той отправи страхотен удар от границата на наказателното поле, но разтресе здраво напречната греда – топката тупна пред голлинията.

Въпреки че бяха с човек  по-малко, домакините атакуваха и създадоха немалко грижи на съперника си. Усилията им се увенчаха с успех. Фин Бартелс изравни в 59-ата минута. Той преодоля технично Гинтер, като прокара топката между краката му, нахлу в наказателното поле и сам срещу Вайдерфелер не сгреши.

Лукаш Пишчек върна преднината на Дортмунд в 72-ата минута, след като се възползва от рикоширала топка в наказателното поле. Това бе, четвърти негов гол от началото на сезона.

До края на мача отборът на Вердер се хвърли масирано в атака и бе много близо до това да спечели точка от мача, но защитата на Дортмунд издържа.

Шалке измъкна победата в последния момент в двубоя си с Инголщад. Гуидо Бургсталер стана герой за „кралскосините” с попадението си във втората минута на добавеното време за крайното 1:0.

РЕПОРТАЖИ ОТ СРЕЩИТЕ ГЛЕДАЙТЕ ТУК!

Марио Гомес донесе трите точки за Волфсбург срещу Хамбургер. Нападателят се разписа за успеха с 1:0 в 82-ата минута.

Хофенхайм се наложи с 2:0 над Аугсбург. Точни бяха Вагнер и Крамарич, като и двата гола паднаха през второто полувреме.

Дармщад и Борусия (Мьонхенгладбах) завършиха при равенство 0:0.