Тотнъм изкупи грешките на Лорис за 2:2 на "Етихад" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Гуардиола се хвърли на земята от яд, след като Манчестър Сити изпусна два гола аванс у дома

Два подаръка от Уго Лорис за голове на Лерой Сане и Кевин де Бройне не стигнаха на Манчестър Сити, който допусна Тотнъм да се добере до 2:2 с голове на Деле Али и Хьон мин Сон на „Етихад” в 22-ия кръг на Висшата лига. В края Пеп Гуардиола се хвърли в отчаянието си на тревата след правилно отменен гол на дебютанта Габриел Жезуш заради засада.

Сити и Тотнъм повториха сценария от мача между Ливърпул и Суонзи и сътвориха нулева първа част с порой от голове след почивката.

Манчестър Сити остава пети с 43 точки, на една зад Арсенал и две зад Ливърпул и само две пред Манчестър Юнайтед. Тотнъм е втори с 46 точки и дръпна с една пред Ливърпул, но може да бъде задминат от Арсенал. От всичко това потрива ръце лидерът Челси, който има 52 и в неделя е домакин на Хъл Сити с цел да се откъсне още по-напред.

Днес новото попълнение на „небесносините” Габриел Жезуш беше на пейката, както и Венсан Компани. Почетино направи само една промяна заради травмата на Ян Вертонген, а Тотнъм гонеше седма поредна победа за първи път от 1967 година.

Цяло първо полувреме домакините имаха тотален превес и така и не се намери кой да ритне във вратата. Агуеро и Сабалета си попречиха взаимно в 11-ата минута, а Кун стреля високо от фронтална позиция. Лорис изби нисък далечен изстрел на Давид Силва, а Де Бройне би покрай целта в близкия ъгъл.

Лерой Сане получи удобно центриране от Силва, но с глава прати над вратата. Агуеро насочи по-точно с глава, но Лорис акробатично изби, после аржентинецът опита и с крак и пак бе спрян от френския страж.

На почивката Маурисио Почетино пусна Хьон мин Сон на мястото на неубедителния Кевин Вимер, а Уго Лорис заличи добрите моменти от първата част и подари преднина на домакините.

В 49-ата минута Де Бройне хвърли пас над защитата за Сане, Лорис се засили напред, но не успя да изчисти с глава, немският национал се възползва и вкара в празната врата за 1:0.

Втора колосална грешка на Лорис доведе до втори гол. Вратарят изпусна центриране на Стърлинг отдясно в краката на Де Бройне, който прие с радост подаръка – 2:0.

Изглеждаше, че няма връщане назад за „шпорите”, но те доказаха, че има. Кайл Уокър изпревари Клиши и центрира отдясно, а Деле Али на втора греда разстреля Браво – 2:1.

Стърлинг не успя да заблуди съдията с опит да спечели дузпа при добра намеса на Дани Роуз, който изби топката. Поредна лоша новина за Тотнъм в 65-ата минута, когато Тоби Алдервайрелд се контузи и на негово място влезе Хари Уинкс.

Драмата дойде в рамките на минута пред врати. Първо Де Бройне изведе Стърлинг сам срещу вратаря, но Кайл Уокър блъсна в гърба нападателя и той би слабо право в ръцете на Лорис. Гуардиола, а и играчите на Сити бяха бесни и искаха дузпа, каквато не получиха.

В следващата атака Хари Кейн получи в наказателното поле и с петичка елегантно заложи за Хьон мин Сон, който след лек рикошет матира Клаудио Браво за 2:2.

Габриел Жезуш направи своя дебют като смени Стърлинг и вкара само две минути след влизането си в игра след ниско центриране на Де Бройне. Имаше обаче засада, която беше маркирана и цялата радост на бразилския тийнейджър беше напразно, а в отчаянието си Гуардиола се хвърли на земята край тъча.