"Фараоните" биха аутсайдера Уганда с гол в 88-ата минута

Египет направи огромна крачка към четвъртфиналите за Купата на Африка

Египет излъга Уганда с гол в 88-ата минута и направи огромна крачка към излизането от група D на Купата на Африка.

На стадиона в Порт Жантил, Габон, първата част премина станалата обичайна за тази група твърде предпазлива игра с много мисъл за защитата и малко за атаката. Ситуацията допълнително се усложняваше от ужасния терен, който създаде много проблеми и в ранния мач от групата между Гана и Мали.

Ектор Купер, макар Египет да беше фаворит, беше прибрал „Фараоните” дълбоко в защита и малко хора се включваха в атаките. Основните играчи в тима са Мохамед Салах от Рома и Мохамед Елнени от Арсенал.

Халфът на Уганда Жозеф Очая прати кълбото в мрежата на египтяните в 52-ата минута, но вече бе вдигнат флаг за засада.

Първата смяна в мача се оказа разковничето към успеха за Египет, защото Купер пусна Абдала Ел Саид на мястото на Тарек Хамед.

След купища статични положения, лежане и контузии, развръзката настъпи две минути преди края на редовното време. Скоростта на Мохамед Салах свари защитата на Уганда неподготвена на контра, звездата на Рома намери резерва Ел Саид и той простреля вратаря с нисък удар на втора греда за 1:0.

В групата води Гана с 6 точки, Египет има 4, Мали е с 1, а Уганда отпадна с нула. В последния кръг и равен ще стигне на Египет срещу лидера Гана, за да продължат и двата тима напред. Гана вече си гарантира място в четвъртфиналите.