Вратарят на Виляреал пусна "прилепите" в "подводницата" с нелеп финт

Серхио Асенхо подари гол на Валенсия, който спечели с 2:0 на "Мадригал"

Валенсия изненада Виляреал с 2:0 на „Ел Мадригал” в 19-ия кръг на Ла Лига и нанесе второ домакинско поражение на „Жълтата подводница” в първенството този сезон.

„Прилепите” не бяха печелили в Примера навън от средата на октомври, но днес взеха първи успех навън през 2017-а.

Нани размина като на шега двама бранители по лявото крило в 35-ата минута и намери Карлос Солер фронтално пред вратата и 20-годишният талант не сбърка – 1:0 за Валенсия.

Вратарят на домакините Серхио Асенхо реши да се прави на голям техничар в 42-ата минута, но Санти Мина не се подлъга, взе му топката и от 4-5 метра ритна в празната врата – 2:0.

След паузата Виляреал не стигна дори до един гол, с който да върне интригата и остава шести с 31 точки, докато Валенсия събра 19 и вече има цели 7 аванс пред опасната зона.

По-рано тази вечер Алавес и Леганес направиха 2:2 в битка между новаци.

И в двете полувремена Алавес повеждаше рано чрез Лагардия (’11) и Едгар Мендес (’51), но гостите два пъти изравниха чрез Гереро (’45) и Пабло Инсуа (’84).