Промененият Ювентус отупа Лацио в мач №300 на Алегри (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дибала и Игуаин бележат за 2:0 за 27-ата поредна домакинска победа на шампионите в първенството

Италианският шампион Ювентус с лекота надигра Лацио с 2:0 за 27-ата си поредна домакинска победа в Серия А. Аржентинците Пауло Дибала и Гонсало Игуаин вкараха за „бианконерите” през първата част в мач номер 300 на Масимилиано Алегри в елита.

За юбилейния си мач Алегри изпробва нова схема с всички звезди заедно в атака. В предни позиции действаха Игуаин, Дибала, Манджукич и Куадрадо, а Пянич действаше зад тях като опорен халф.

Лацио беше в серия от осем поредни загуби срещу „Старата госпожа” и днес изпита същото чувство за девети път. „Бианконерите” паднаха в миналия кръг навън срещу Фиорентина, но спазиха традицията винаги да побеждават след загуба.

Новата схема на Юве даде резултат още в 5-ата минута и Манджукич с глава свали за Дибала, който намери топката от въздуха с воле и прониза Маркети ниско долу пред ръцете на стража.

Лацио проспа първите минути и допусна втори гол в 16-ата минута. Хуан Куадрадо центрира от дясното крило, а Игуаин насочи в мрежата отблизо с 13-ия си гол в последните 11 мача срещу една от любимите му жертви – римските „орли”.

Сергей Милинкович-Савич опита да върне столичани в мача, но опасният му удар мина на сантиметри покрай лявата греда на Буфон. Игуаин с глава плъзна в далечния ляв ъгъл след центриране от фаул, но правилно бе маркирана тънка засада въпреки неговите протести.

Леонардо Бонучи също се включи в атаките на домакините и беше близо до красив гол с десния крак, но насочи встрани след ниския пас на Игуаин отдясно.

През втората част домакините оставиха Лацио да се мъчи да измисли нещо в предни позиции. Симоне Индзаги пусна Джордан Лукаку и Филип Джорджевич, но Буфон си оставаше все така безгрижен на вратата.

Дибала стреля опасно покрай целта, а в 74-ата минута Алегри извади Лихщайнер, пусна Бардзали и премина към традиционното 3-5-2.

В края Марко Пяца замени Игуаин и пропусна две чудесни възможности да отбележи първия си гол в Серия А. Първия път хърватинът не уцели добре топката след пас на Куадрадо, а после засече с глава над вратата от упор.

Ювентус е лидер с 48 точки, зад него са Рома и Наполи с по 44, но „вълците” довечера посрещат Каляри. Лацио е 4-ти с 40 точки.