ЦСКА победи Локомотив (Москва) с ювелирно изпълнение на Тонислав Йорданов (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Армейците" обърнаха двукратния шампион на Русия за 2:1, въпреки че Китанов подари гол на съперника

ЦСКА постигна престижна победа с 2:1 над руския гранд Локомотив (Москва) след обрат в първия си мач на лагера в Испания. Голям гаф на Георги Китанов позволи на Делвин Н’Динга да открие в 51-ата минута, но Руй Педро веднага изравни след ниско центриране на Манолев, а резервата Тонислав Йорданов вкара красив победен гол с прехвърлящ удар пет минути преди края в дебюта си за първия отбор.

Така ЦСКА започна с успех контролите на лагера в Испания, докато за Локомотив това беше втора поредна загуба с 1:2 в проверките след загубата от Базел в четвъртък. Милчо Ангелов, Александър Конов и Ангел Лясков пропуснаха мача за отбора на Стамен Белчев. Първите двама са с простудно заболяване, а Лясков има лека травма.

Първата част ще се запомни главно с битката между нападателя на руснаците Майкон и централните защитници на ЦСКА Божидар Чорбаджийски и Рафа Перес. Майкон непрекъснато се тръшкаше и оплакваше, че срещу него се играе грубо, но и той не оставаше длъжен и дори получи жълт картон за грубо влизане в краката на Перес.

В 11-ата минута Чорбаджийски парира опита за изстрел на Майкон, а в следващата атака Миранчук беше изведен зад защитата, но сбърка последния пас пред „армейската” врата.

Рубен Пинто като на шега стреля в 17-ата минута, а вратарят на Локомотив Гийерме някак лежерно сложи една ръка под гредата и извади в корнер. Густаво Кулма също си опита късмета и Гийерме пак спаси.

Колумбиецът Кулма получи лекарска помощ и изглеждаше, че е контузен, но все пак довърши полувремето. В 40-ата минута Арсенио качи на главата на Преслав Йорданов и пак Гийерме извади от долния ляв ъгъл.

Втората част започна на много по-високи обороти и Сергей Миранчук стреля неточно сам срещу Георги Китанов, докато Руй Педро стреля право във вратаря.

Пресата на руснаците притесни Китанов, който направи огромна грешка в 51-ата минута, Ндинга му отне и вкара на празна врата за 1:0.

ЦСКА изравни почти веднага, когато Станислав Манолев проби по дясното крило и ниско пусна за Руй Педро, който опъна мрежата – 1:1 в 53-ата минута.

Руй Педро изпусна страхотен шанс за втори гол в средата на полувремето, но ЦСКА играеше по-добре и стигна до своя победен гол пет минути преди края. Шут на Румен Руменов беше блокиран, топката попадна на крака на Стойчо Атанасов и младокът много елегантно прехвърли вратаря от 13-14 метра в далечния ляв ъгъл.

Втората контрола на ЦСКА е идния четвъртък срещу Рубин (Казан).

ЦСКА - Локомотив (Москва) 2:1