Съдийско фиаско беляза драматичния успех на Арсенал над Бърнли с 2:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Две дузпи в продължението за 2:1, съдиите не видяха засада преди дузпата за Арсенал, а Джака беше пресилено изгонен

В невероятна драма със съдийски грешки, Арсенал се измъчи, но победи новака Бърнли с 2:1 на своя „Емирейтс” и се изкачи на второто място във Висшата лига след две дузпи в продължението на мача. Шкодран Мустафи вкара победния гол в 59-ата минута след асистенция на Месут Йозил, а Гранит Джака остави „артилеристите” с 10 души за последните 25 минути след влизане с двата крака напред срещу съперник. Бърнли изравни от дузпа чрез Андре Грей в 93-ата минута, но в последната 98-ма Алексис Санчес също от дузпа остави трите точки в Северен Лондон.

Арсенал използва грешките на Тотнъм и Ливърпул и ги изпревари в класирането с 47 точки, на 5 зад лидера Челси, който посреща Хъл Сити тази вечер и при победа ще дръпне с осем. Тотнъм е трети с 46, Ливърпул има 45.

Арсенал постигна четвърта поредна победа над Бърнли, от който никога не бяха губили в елита, както и пети пореден успех у дома в първенството, но той не дойде никак лесно.

През първата част всички атаки на домакините бяха блокирани от сгъстената защита на Бърнли. Жиру отклони към втората греда за Айоби, но там Уорд изчисти в правилния момент. След четвърт час Том Хийтън спаси и изстрел на Йозил от границата на наказателното поле.

Йозил изпусна още един добър шанс, а най-големият пропуск до почивката бе дело на Алексис Санчес, който овладя избита топка след корнер, финтира, нагласи се и стреля силно, Хийтън замръзна, но топката за негово щастие мина от външната страна на дясната греда.

Втората част започна с идентичен пропуск на чилиеца, а в 56-ата минута съдията Джонатан Мос подмина наглед чиста дузпа за подсичане на Андре Грей през краката на Шкодран Мустафи в наказателното поле.

Мустафи взе своя реванш в 59-ата минута, когато Йозил центрира от корнер, а бранителят с глава насочи в долния ляв ъгъл за 1:0.

Шест минути след гола Гранит Джака направи шпагат с двата крака напред срещу Стивън Дефур и Джонатан Мос изгони швейцарския национал за втори път този сезон с директен червен картон, което вбеси Арсен Венгер. Нарушението наистина изглеждаше по-скоро за жълт картон.

С човек повече Бърнли натисна и дочака своя миг в 92-ата минута, когато Коклен се замота в собственото наказателно поле и повали Барнс, който успя да го изпревари за топката. Андре Грей стреля неубедително, но изравни от бялата точка, въпреки че Чех успя да докосне с ръка – 1:1.

Бяха дадени 7 минути продължения, а след гола за Бърнли Венгер беше изгонен от скамейката, защото буквално побесня от действията на съдиите.

Арсенал тръгна за победен гол с 10 човека и в 97-ата минута получи дузпа за необмислена намеса на Бен Мий, който щеше с бутонката си да извади окото на Косчелни, опитал да вкара с глава на втора греда. Алексис Санчес демонстрира безкрайно хладнокръвие и просто копна в средата на вратата – 2:1 и радост за Арсенал. Съдиите пак се провалиха, защото имаше засада на Косчелни при центрирането към него преди дузпата.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)