Гризман спаси точката за Атлетико на "Сан Мамес" със страхотен гол (СНИМКИ+ВИДЕО)

"Дюшекчиите" завършиха 2:2 в "дербито на атлетите" срещу Билбао

Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид не успяха да се победят и завършиха наравно 2:2 в дербито помежду им от 19-ия кръг на Примера Дивисион. След повеждането в резултата на мадрдичани, баските стигнаха до пълен обрат преди Антоан Гризман да смълчи трибуните с прекрасен гол минути преди края.

Гостите започнаха по перфектен начин срещата и още в 3-та минута Коке откри. Халфът на „дюшекчиите“ центрира към Гризман в наказателното поле, но французинът не успя да играе с топката. Присъствието му обаче бе достатъчно да заблуди Горка Ирасиос, който пусна кълбото в мрежата си.

След попадението двата отбора бяха много равностойни, като Иняки Уилямс и Раул Гарсия пробваха да изравнят безуспешно, а в другия край Ферейра Караско притесни стража на баските с удар.

В 42-та минута домакините все пак изравниха. Иниго Лекуе бе намерен в наказателното поле, направи едно залъгващо движение и с мощен шут наниза топката в горния десен ъгъл на Моя.

След почивката Атлетик игра по-силно и в 56-та минута поведе чрез Оскар Де Маркос, който засече перфектно центриране отдясно на Раул Гарсия.

След като поведоха, домакините се върнаха по-назад, за да затруднят постъпите на мадридчани към вратата им, но това не се оказа правилен ход, тъй като в 80-та минута Гризман изравни с уникално попадение от над 25 метра. Французинът реши да пробва късмета си и със страхотен шут по земя вкара в долния ляв ъгъл на Ирасиос.

Така Атлетико Мадрид остават четвърти в класирането с 35 точки - на три от Барселона и осем от лидера Реал Мадрид, който е с мач по-малко. Атлети пък  са седми с 29 пункта.